Postup bez fanfár - těsnou výhru v poháru zařídil dvougólový Řezníček

Postup bez fanfár - těsnou výhru v poháru zařídil dvougólový Řezníček

V e l k é M e z i ř í č í - Zbrojovka vstoupila do pohárové soutěže vítězně, postup do 3. kola se ale nerodil lehce. Brňané si vybudovali náskok díky dvěma gólům Řezníčka, soupeř nicméně po celé utkání kousal a nakonec snížil na konečných 1:2.

Ve 3. kole na Brňany čeká Kroměříž, v sestavě s exbrněnským gólmanem Petrem a také někdejším hráčem juniorky Krškou, který v Hanácké Slavii hostuje. Právě Krška přispěl proměněnou penaltou k postupu přes Vyškov. Hracím termínem je předběžně středa 23. září (upřesníme po dohodě klubů na webu).

Nabuzený třetiligový nováček se Zbrojovky nezalekl. Bylo znát, že Velké Meziříčí je na úvod sezony v dobré pohodě, zejména rychlonohý Demeter byl hodně vidět. Zbrojovka (v sestavě s uzdraveným Kerestešem a debutantem Weberem) nicméně působila nebezpečnějším dojmem, Chrienova rána skončila vedle, vápnem prolétlo několik centrů, kýžený efekt to ovšem mělo až po půlhodině hry.

Úvodní úder přišel po autovém vhazování. Keresteš míč uvedl do hry, Moukanza prodloužil hlavou a další úspěšný hlavičkový souboj poté absolvoval Chrien. Balon se snesl na nohu Jakuba Řezníčka a ten umístěnou ranou k levé tyči otevřel skóre utkání. Pro Jakuba to byl první gól v dresu Zbrojovky.

Brno ožilo, do vápna se prodral Moukanza, místo přihrávky ovšem volil střelu a míč se mezi tyče nevešel. Na straně Velkého Meziříčí byl z několika nadějných pokusů nejnebezpečnější ten poslední, při němž Demeter rozezněl břevno Doležalovy branky.

Po změně stran přišel druhý brněnský úder. Faul Zavadila potrestal proměněnou penaltou znovu Jakub Řezníček a Brňany tak uklidnil. Možná až moc - ti totiž nechali hrát soupeře a přenechali mu iniciativu.

Z toho zákonitě pramenily nebezpečné akce domácích, což nezměnilo ani několikeré střídání. Fotbalisté Velkého Meziříčí mohli jen žehrat na určitou nevyzrálost, se kterou řešili nadějné kontry a přečíslení - míč často končil na nohách obránců, případně se nevešel mezi tyče.

Korekce skóre se tak domácí dočkali v samém závěru, kdy se pohlednou ranou prezentoval Jaroslav Krejčí a upravil na konečných 1:2.

Zbrojovce začínají pohárové boje, míří do Velkého Meziříčí
27.08.2015 | Martin Lísal

Zbrojovce začínají pohárové boje, míří do Velkého...

B r n o - Brněnskou Zbrojovku čeká poslední soutěžní zápas měsíce srpna. V pátek v 17 hodin vyzve...