Další venkovní výhru zařídil Řezníček

Další venkovní výhru zařídil Řezníček

H o l i c e - V deštivém sobotním dopoledni svedli Zbrojováci další náročnou bitvu s vítězným koncem. V Holici, kde má své domácí hřiště letos Prostějov, rozhodl o tříbodovém zisku po Endlově přihrávce svým sedmým gólem Kuba Řezníček.

Po vítězném utkání na hřišti béčka Sparty minulý pátek doznala sestava Zbrojovky několika změn. Do základní jedenáctky se místo Kronuse a Potočného dostali Jambor s Hladíkem.

Do prvního náznaku šance se po pěti minutách dostali domácí, nebezpečnou situaci ale Berkovec vyřešil včasným výběhem. V pokračování akce se pak tlačil do zakončení Jaroň, obrana Zbrojovky včas zasáhla. Obraně soupeře již tradičně zatápěl kapitán Brna Jakub Řezníček, který si po dvaceti minutách naskočil na centr na zadní tyč, leč branku nakonec těsně minul.

O sedm minut později už byl nejlepší střelec Zbrojovky úvodní trefě ještě o něco blíže, když si tentokrát našel centr z rohového kopu a zamířil do tyče. Prostějov se připomněl znovu v koncovce půle, kdy Berkovec umně vytáhl nad břevno ránu Slaměny a v nastavení zahrozil ve velké šanci Malec, ovšem Berkovec znovu podržel svůj tým a dorážce slovenského útočníka zabránili jeho spoluhráči z obrany.

Druhá půle odstartovala za bezbrankového stavu šancí Prostějova, kdy se po rohu nakrátko dostal do vápna Koudelka. Po jeho akci zakončoval tvrdou střelou Jaroň, i s tou šancí Hanáků si poradil skvěle chytající Berkovec. Klíčový moment duelu nakonec přišel po hodině hry. Endl skvěle vystihl rozehrávku soupeře a zprava odcentroval přesně do míst, kam si naběhl Jakub Řezníček. Ten neméně skvěle nastavil kopačku a obstřelil vyběhnutého brankáře Vejmolu - 0:1.

Po sedmém gólu v aktuálním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přidal o chvíli později Řezníček i ten osmý, jenže sudí Petřík zapískal útočný faul, a tak byla radost předčasná. Do hry už se předtím dostali Kronus s Potočným, kteří nahradili Hladíka se Smejkalem. A deset minut před koncem pak Texla nahradil Fousek.

Zbrojovce se dobře dařilo tupit potencionální závěrečný tlak Prostějova a sama ještě zahrozila osm minut před koncem. Aktivní Řezníček si udržel na zádech Spáčila, otočil se kolem něj a rychle vypálil, o centimetry branku minul. V závěru si pak Brňané už všechny náznaky šancí domácích zastavili a připsali si tak v olomoucké Holici nejtěsnější výhru, celkově třetí v řadě.

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Prostějovem
A-tým
26.08.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Prostějovem

H o l i c e – Očekávali dřinu, byla to dřina. Na čtvrtý pokus nicméně dokázali Zbrojováci Prostějov...
VIDEO: Jsem rád, že si Řezňa zavolal, usmívá se Endl
A-tým
26.08.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jsem rád, že si Řezňa zavolal, usmívá se Endl

H o l i c e – Pár gólů už Lukáš Endl v kariéře dal, asistenci si v ligovém duelu ale připsal...
PREVIEW: V sobotu nás čeká Prostějov!
A-tým
24.08.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V sobotu nás čeká Prostějov!

B r n o - Zbrojováci mají před sebou druhý venkovní zápas v řadě. V sobotu 26. srpna se představí...

Fotogalerie

Všechny fotografie