Bitvu se Slavií rozhodla jediná branka

Bitvu se Slavií rozhodla jediná branka

Zbrojovka po většinu zápasu diktovala tempo hry, utkání však rozhodla dalekonosná rána Juhara. K vyrovnání měl nejblíž v závěru utkání Pernica, ale Čontofalský byl proti.

Páteční večer v Brně přinesl souboj Zbrojovky se Slavií Praha a jeho významu si byli hráči obou celků moc dobře vědomi. Mužstva dělila v tabulce jediná příčka, a tak mohlo případné vítězství jednomu z celků dodat na klidu do dalších kol. Dobrou zprávou pro brněnské bylo uzdravení kapitána Petra Švancary a návrat vykartovaného Mezlíka do sestavy. Cílem sešívaných bylo přerušit sedm zápasů trvající sérii bez výhry, Zbrojovka naopak chtěla svému soupeři oplatit porážku z posledního měření sil v Edenu.

Právě navrátilec Mezlík měl po čtvrthodině hry na kopačce první šanci Zbrojovky, když se k němu míč dostal po rohu Zavadila. Jeho jedovce z voleje však chybělo více přesnosti. I další nebezpečné situaci předcházel centr z nohy brněnského dirigenta Pavla Zavadila. Po faulu na Švancaru právě domácí kapitán tečoval Zavadilův míč hlavou, ovšem Čontofalský si celou situaci pohlídal.

Zbrojovka měla prakticky po celou první půli územní převahu, ale do šancí se kromě oněch dvou zmíněných situací nedostala. Největší nebezpečí hrozilo i nadále ze standardních situací, ale ani jednu skrumáž se nepodařilo přetavit v kýžený gól. První půle skončila bez branek.

Otevřít skóre tak mohl po Paškově krásném centru v 53. minutě Michal Škoda, ovšem pro lepší umístění hlavičky mu chybělo pár centimetrů. Pašek rozjel o dvě minuty později i další nadějnou akci, avšak z ideální pozice nabíhajícímu Pavlu Mezlíkovi vyfoukl míč zády k brance postavený Petr Švancara.

V 62. minutě pak přišla pro Zbrojovku studená sprcha. Vůbec první rána směřující na brněnskou bránu znamenala inkasovaný gól. Juhar z dálky napřáhl, jeho rána před Doležalem dvakrát skočila a domácí brankář si se zrádným míčem nedokázal poradit.

Po obdržené brance byl na hřišti k vidění obrázek totožný s tím z první půle. Zbrojovka sice soupeře přehrávala, ale její tlak byl spíše platonický. Největší šance na srovnání skóre přišla až v závěrečné minutě. Při nepřehledné situaci ve vápně Slavie se míč dostal k Luďku Pernicovi, který se pokusil lobovat Kamila Čontofalského, ten však reflexivně vytěsnil míč nad břevno. Slavia tak uhájila nejtěsnější vedení a odváží si z Brna tři body.

Ohlasy trenérů

Petr Čuhel (Zbrojovka): "Šli jsme do zápasu s tím, že chceme bodovat, to se nepovedlo. Chtěli jsme hrát aktivně, ale nakonec to byl oboustranně spíše boj, utkání o tom, kdo vstřelí první branku. To se nám nepovedlo."
Petr Rada (Slavia): "Jsme spokojení hlavně s výsledkem a s tím, že se nám povedlo prolomit tu nepovedenou sérii venkovních zápasů, i když výkon nebyl bůhvíjaký. To, že jsme body udělali zrovna tady, kde je Slavia zase tak často nezískává, těší o to víc."
Trenér Čuhel u svých svěřenců postrádal odvahu a chuť vytvořit si šanci
09.03.2013 | Pavel Rosendorf

Trenér Čuhel u svých svěřenců postrádal odvahu a chuť...

Ani jeden z trenérů nebyl po pátečním televizním utkání mezi Zbrojovkou a pražskou Slavií nijak...
Byl to jasně můj gól, sypal si po prohře se Slavií popel na hlavu gólman Doležal
09.03.2013 | Pavel Rosendorf

Byl to jasně můj gól, sypal si po prohře se Slavií...

Opouštěl trávník jako poslední, pomalu se šoural směrem k domácí kabině, na každém jeho pohybu bylo...
V důležitém zápase hostí Zbrojovka pražskou Slavii
07.03.2013 | Jakub Sabol

V důležitém zápase hostí Zbrojovka pražskou Slavii

Ve třetím jarním duelu se brněnská Zbrojovka představí před domácími tribunami v utkání s pražskou...

Fotogalerie

Všechny fotografie