Béčko devíti góly rozdrtilo Přerov

B r n o - Taková kanonáda se jen tak nevidí! Fotbalisté brněnského "béčka" ve třetím domácím utkání rozstříleli Přerov 9:2. Hned čtyři góly měl na svědomí Rogožan, třikrát se trefil Yosi, jednou pak Adamec a Kanabe.

Trenér Maša měl tentokrát z kádru "áčka" k dispozici uzdraveného Lukáše Rogožana. Právě u něj začala první gólová akce ve 25. minutě. Rogožan nejprve neprostřelil Mikeše, poté poslal míč Džavoronokovi a ten přesným centrem našel skluzujícího Němce. Po jeho asistenci se v malém vápně prosadil Yosi Sawalha a svým třetím letošním gólem otevřel skóre.

Hosté si nicméně připravili poměrně rychlou odpověď, když po brněnské ztrátě zakončil rychlý kontr povedenou ranou Masný. Ani Přerovu ale radost dlouho nevydržela. V dalších minutách sice jeden z hostů pálil hodně nebezpečně, pak si ale vzal slovo znovu Yosi. Vyhnul se elegantně dvěma skluzujícím protihráčům a předložil míč Lukáši Rogožanovi, který jej poslal do horního rohu a vrátil Zbrojovce vedení.

V závěru půle se pak Yosi Sawalha prosadil podruhé, když po Adamcově přihrávce prostřelil ranou z rohu šestnáctky Mikeše. Do kabin tak šli Zbrojováci za stavu 3:1.

V úvodu druhého dějství se znovu prosadil Lukáš Rogožan, a to hned dvakrát. V 53. minutě si naběhl za obranu na krásný Adamcův pas a trefil se k tyči, po hodině hry pak dostal další skvělou přihrávku, tentokrát od Yosiho, a po kličce obránci zkompletoval hattrick.

A s Přerovem bylo ještě hůř. V 62. minutě korunoval svůj poctivý výkon Radek Adamec - na vlastní polovině vybojoval míč a táhl brejk dvou proti jednomu. Nakonec se rozhodl pro střelu a z hranice vápna i s pomocí teče bránícího hráče zvýšil na 6:1. Pro kapitána loňského dorostu to byl vůbec první gól za B tým.

V 67. minutě přišel sedmý zásah. Yosi vyslal po křídle Džavoronoka a jeho centr uklidil do sítě znovu Lukáš Rogožan. Ten vzápětí střídal a hostům se trochu ulevilo. Podařilo se jim i snížit, a po po pohledné akci - dlouhý centr z levé strany si našel Kocian a hlavou překonal Formánka.

Poslední slovo si ale vzali Zbrojováci, a to rovnou dvakrát. Nejprve Džavoronok prokličkoval přes protihráče a jeho přihrávku uklidil do sítě efektní patičkou Dennis Kanabe. Také pro něj to byl první gól za "béčko". V poslední minutě pak střídající Vantuch vybídl Yosiho Sawalhu a ten taktéž završil hattrick. Brňané zvítězili vysoko 9:2 a v tabulce jsou pátí, na vedoucí Kozlovice ztrácejí čtyři body. S 26 brankami jsou také nejlépe střílejícím týmem soutěže. V příštím kole cestují do Bzence.