Béčko porazilo Bystřici 2:0, dvakrát se trefil Matula

B R N O - Nedělní čas 10:15 je tradičně ve znamení fotbalu. Divizní duel mezi Zbrojovkou a Bystřicí nad Pernštejnem ovládli domácí fotbalisté, kteří už v první půli dosáhli na dvoubrankový náskok a ten po zbytek zápasu udrželi. Obě branky vstřelil Fabián Matula.

Béčko nastoupilo do utkání posíleno o Davida Jambora a Pavla Zavadila z prvního mužstva, na stoperu nescházel ani tentokrát Lukáš Kryštůfek a v základní sestavě nastoupil také Australan Yosi.

Zbrojovka měla povedený vstup do utkání, když se hned po sedmi minutách prosmýkl po levé straně Petr Němec a vybídl před brankou Fabiana Matulu. Jeho pokus k bližší tyči neomylně rozvlnil síť a béčko tak v sedmé minutě vedlo v Bystrci 1:0.

Právě Němec mohl navýšit vedení svého týmu o několik minut později, kdy se hnal na Veselého z pravé strany, jeho pokus ale skončil mimo branku. Mrzet jej to ale nemuselo, neboť se ve 22. minutě dostal k míči Jambor, vysunul přes vápno Fabiana Matulu, jenž přehodil vyběhnuvšího Veselého a poslal Zbrojovku do vedení 2:0.

Domácí ještě mohli navýšit své vedení, ale Veselý byl proti. Bystřice si na druhé straně vypracovala největší šance po centrech, ale do poločasu se hostům změnit skóre nepodařilo a do kabin šla Zbrojovka s vedením 2:0.

Druhý poločas zahájila Zbrojovka aktivně, držela míč ve své moci, ale nehnala se přehnaně kupředu. Postupem času se do hry dostávali i hosté, konkrétně Blaha, který svými náběhy dělal obraně Zbrojovky potíže a nejednou se dožadoval penalty. Konečně se dočkal v osmapadesáté minutě, kdy byl faulován ve vápně a míč na penaltový puntík postavil kapitán Sklenář. Jeho nepříliš povedenou penaltu ale bez problému chytil Formánek a podržel tak svůj tým.

Brňané se dostávali do větších šancí až v závěru. Tu největší spálil střídající Pragr, když sám s míčem na malém vápně přestřelil odkrytou branku a odmítl zvýšit na rozdíl tří branek. Zbrojovka zkušeně uhrála zápas s míčem ve své moci a díky výhře 2:0 zaostává za vedoucím Hodonínem o šest bodů.

PREVIEW: Béčko přivítá Bystřici