Béčko rozstřílelo Tasovice a zůstává neporaženo

B R N O - Rezerva Zbrojovky v dalším Divize D hostila Tasovice. Už v první půli nasázela šest branek a svého soupeře nakonec rozstřílela 7:1. V soutěži tak zůstává stále bez bodové ztráty a upevnila si první příčku.

Zbrojovka hýřila aktivitou od první minuty a krátce po začátku se dočkala prvního zásahu. Yosi se protáhl po levé straně do vápna, kde jej jeden z domácích podrazil a rozhodčí Rygl neměl jinou možnost, než odpískat pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný a přesnou ranou k tyči poslal svůj tým do vedení - 1:0. Zbrojovka pak zdvojnásobila náskok v desáté minutě. Martin Sedlák dostal od Matuly míč z levého křídla na střed, kde si nikým nehlídán popoběhl k brankáři a propálil jej ranou k bližší tyči.

Tasovice začaly hrozit po čtvrthodině hry, ale pozorná obrana Zbrojovky držela střelce hostí na uzdě. Do ojedinělé tutovky se hnali hosté v 18. minutě, ale Daniel Bílý si poradil a střelu zblokoval na rohový kop. O chvíli později mohli zahrozit znovu, ale tentokrát to byl Dominik Peška, který výborným zákrokem zastavil rodící se akci hostí. Na druhé straně zatrnulo brankáři Koukalovi, který neodhadl výběh a jeden z domácích se jej pokusil přelobovat, naštěstí pro hosty zamířil míč mimo.

Třetí gól visel ve vzduchu v třiadvacáté minutě, kdy Yosi dostal míč do vápna, jeho pokus ale výborným zákrokem zlikvidoval Koukal. Na druhé straně se do veliké šance dostal Lapeš, k němuž se dostalo zablokované zakončení Garčice, hostující snajpr však Formánka nenachytal a následným dorážkám zabránil pohotový odkop obrany.

Třetí gól přišel po půlhodině hry. Yosi se prokličkoval do vápna a pálil z pravé strany, gólman Koukal sice prvotní střelu dokázal společně s obránci zastavit, následné odrazy míče ale hostující defenzívu tak zmátly, že míč skončil v jejich vlastní brance a gól byl označen jako vlastní. O chvílí později hostující obraně zatrnulo podruhé, když do centru z levé strany sáhl jeden z bránících hráčů a poslal míč do tyče. Ve 33. minutě už to zavánělo debaklem, když si další pokus aktivního Yosiho srazil do vlastní brány Pacula. Pátý gól měl na kopačce Rogožan, ale jeho ránu z levé strany vyrazil Koukal na roh.

Další zásah tak přišel až v samotném závěru, kdy Rogožan zatáhl míč po pravé straně, poslal přesný pas na Fabiana Matulu, který si věděl rady a ranou na vzdálenější tyč dal výsledku podobu 5:0. A v samém závěru půle se po ofsajdu Tasovic a následné rychlé rozehrávce míče zmocnil právě Lukáš Rogožan, utrhl se do rychlé protiakce, vyhrál souboj na půlce, narazil si se Sedlákem a po jeho efektní patičce přesným zakončením uzavřel poločasové skóre na 6:0.

Krátce po po zahájení druhé půle mohl dávat svůj druhý gól v zápase Martin Sedlák, kterému míč připravil agilní Matula. Sedlákova zakončení z hranice vápna však mířilo poměrně vysoko nad branku. Druhý poločas už byl výrazně klidnější, Zbrojovka držela velkou části zápasu míč ve své moci a svou kombinací se postupně propracovávala k brance soupeře. Na druhé straně se do ojedinělé šance dostával exbrněnský Vašina, domácí defenzíva si dokázala poradit a gólman Formánek si s společně s blokujícím obráncem první ránu pohlídali a dorážka letěla mimo prostor branky.

Velkou šanci spálil po čtvrthodině hry Gerneš, jehož hlavička po rohu si žádala lepší umístění a brankář Koukal tak jen sledoval, jak míč těsně míjí tyč. Snížení se dočkali hosté v osmašedesáté minutě, kdy jeden z hostujících hráčů přehodil vyběhnuvšího Formánka, radost hostujícího týmu a jeho fanoušků však trvala jen pár sekund, neboť obratem odmával pomezní ofsajd. Podobná situace se opakovala i o minutu později, tentokrát si ale Formánek poradil a vyrazil míč na roh.

Čestného zásahu se však hosté dočkali v 73. minutě se po chybě domácí defenzívy protáhl obranou Michal Garčic a střelou na vzdálenější tyč snížil na 6:1. Ten samý hráč mohl zaznamenat i další branku, ale po prosmýknutí se mezi obránci pálil jen do prostoru, kde operoval Formánek. Zbrojovka se přihlásila o slovo o chvíli později z rohového kopu. Při něm se pokoušel o nůžky Peška, ale jeho pokus se mu příliš nepovedl. Ten samý hráč se však stal klíčovým i na druhé straně, kdy ve skluzu obral o míč unikajícího protihráče. K odraženému míči se sice Tasovičtí ještě dostali, ale další pokus o lob Formánek přečetl a špičkami prstů míči v cestě do sítě zabránil.

Krásnou akci předvedl hostující kapitán Švarc, který obešel dva protihráče, předložil míč spoluhráči do levého křídla, ale následná střela zamířila pouze za branku Formánka. V samotném závěru se hnal do šance střelec první branky domácích, ale chtěl svou akci vyšperkovat přihrávkou za obrannou linii hostí, což se mu nepovedlo a kupředu zamířili hosté. Velkou šanci hostí mohl proměnit střídající Fukal, ale jeho střelu Formánek vyrazil mimo prostor branky. Už už to vypadalo, že za stavu 6:1 dospěje zápas ke svému konci, ale takřka současně se závěrečným hvizdem, se po kříženém pasu prosadil Petr Gerneš a uzavřel tak gólový účet zápasu.

Zbrojovka tak zvítězila vysoko 7:1 a i díky tomu se stále vyhřívá na čele divizní tabulky a stále nepoznala hořkost porážky.