Brigant během minuty položil základ k výhře juniorky nad Hradcem

B r n o - Závěr podzimu, jak má být. Brněnská juniorka zdolala Hradec Králové 4:0, po bezbrankové půli zlomil soupeře dvěma rychlými góly Brigant. Další zásahy přidali Hanuš a Fojtík, Zbrojovka zůstává na první příčce.

Zbrojovka postrádala trio reprezentantů - Šurala, Štrombacha a Webera, v sestavě se naopak objevili členové širšího kádru áčka Sedlák, Slančík a Brigant. V první půli se nicméně domácí tým dlouho hledal a celkově nebylo k vidění mnoho zajímavých momentů. Hradec dobře bránil a favorita utkání možná trochu zaskočil důraznou hrou.

První čtvrthodinu zakončila na každé straně jedna nepřesná střela - mimo tyče mířili Sedlák a Hable. První opravdu nebezpečný moment přišel až před pauzou. Hostující Hable se uvolnil ve vápně a Halouska jeho pokus pouze ztlumil. Míč se snášel do brněnské branky, před čarou jej musel razantně odkopnout Bednář.

I po změně stran měl nejprve šanci Hradec. Drozd prošel obranou, na Halousku už ale vyzrát nedokázal a vybojoval pouze roh, který domácí obrana odvrátila.

Pak už přišly velké chvíle Tomáše Briganta. V 55. minutě si otestoval své schopnosti na obráncích soupeře a s výsledkem mohl být spokojen - po pěkném průniku se rázem ocitl před Kuciakem a prudkou ranou na bližší tyč otevřel skóre. Hned po rozehrávce vybojovala Zbrojovka míč znovu, na konci rychlé akce se ocitl opět Tomáš Brigant a mířil tentokrát na vzdálenější tyč - 2:0.

Z tohoto šoku se Hradec v podstatě nevzpamatoval. V další šanci se ocitl Slančík, sám před Kuciakem ovšem neuspěl, pokračování akce přineslo střelu Přichystala a nový zákrok hostujícího gólmana. Na hlavičku Ladislava Hanuše ze 74. minuty už ovšem Kuciak reagovat nedokázal a bylo v podstatě definitivně rozhodnuto.

V poslední desetiminutovce ještě pálil nepříjemně Sedlák a poté přišel čtvrtý úder. Rozborku hradecké obrany zakončoval umístěnou střelou nijak netísněný Petr Fojtík. Těsně před finálním hvizdem sudího ještě střílel těsně vedle Sedlo, na výsledku 4:0 to již nic nezměnilo.

Zbrojovka tak doma opět bodovala naplno a vrátila Hradci prohru z úvodu sezony. Podzim zakončila sérií devíti výher a teď musí čekat, zda to bude stačit k titulu zimního krále ligy. Mladá Boleslav totiž ještě za týden hraje proti Slavii a v případě výhry Brňany přeskočí.

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "První poločas byl z naší strany špatný. Chyběl nám pohyb, nasazení, důraz, myšlenka. Zápas se zlomil v momentě, kdy Hradec spálil šance na přelomu poločasů a my poté naopak dvakrát udeřili zásluhou Briganta. Ve zbytku zápasu to už byla z naší strany exhibice, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem."

Poslední podzimní bitva - juniorka hostí Hradec Králové
24.11.2014 | Martin Lísal

Poslední podzimní bitva - juniorka hostí Hradec...

B r n o - Brněnská juniorka dnes zakončuje podzimní jízdu, zápas proti Hradci Králové je na dlouhou...