Juniorka nastřílela Varnsdorfu šest gólů a zůstává první

B r n o - Brněnská juniorka v přetahované o první příčku nezaváhala a v duelu s posledním Varnsdorfem nepřipustila komplikace. Díky výhře 6:0 si na čele tabulky zachovala dvoubodový náskok.

Zbrojováci si tentokrát pohlídali úvod utkání, v němž v nedávných dobách často inkasovali. V sestavě s Vávrou či Petrem Buchtou soupeře příliš k míči nepouštěli a na konec druhé desetiminutovky si navíc nachystali hned trojitý úder.

Nejprve ještě Klouda zlikvidoval šanci Pospíšila, z dorážky mířil nad branku Šembera, v 16. minutě se již ale skóre měnilo. Vávrův míč z levé strany hřiště uklidil do sítě nejlepší střelec Brňanů, Jakub Přichystal. Za další tři minuty nařídil sudí Klíma po faulu na Šemberu pokutový kop, který s přehledem proměnil Stanislav Vávra. Klouda sice vystihl směr, ale na umístěnou a prudkou střelu nedosáhl.

Snovou pětiminutovku pak zakončil možná nejhezčí moment zápasu - míč si k přímému kopu postavil Tomáš Weber a nádhernou ranou by okamžitě a s velkou nadějí mohl soutěžit v anketě o gól sezony, pakliže by v Juniorské lize byla vyhlášena. Míč se otřel o tyč a zapadl do sítě, na tabuli svítil výsledek 3:0 a bylo zřejmé, že oproti podzimnímu utkání to tentokrát žádné drama nebude.

Varnsdorf zareagoval střídáním, což euforii Brna na chvilku utlumilo. Ve 35. minutě si ovšem podruhé řekl o slovo Jakub Přichystal, který usměrnil do sítě míč po příhře parťáka z útoku Šembery. Navzdory dalším nadějným možnostem Zbrojovky vydržel stav 4:0 až do poločasu.

Ve druhé půli už na Srbské tolik vzruchu k vidění nebylo, diváci se ale rozhodně nenudili. Zápas už byl rozhodnutý, a tudíž poměrně bezstarostný. K vidění se nabízela tu kombinace nakrátko, tu zase dlouhé pasy - a také dva další góly. Ten první vsítil v 55. minutě po jedné z dobře zahraných akcí Tomáš Weber.

V závěru duelu se pak dočkal symbolické odměny za svou snahu dobře hrající Majid Defallah - střídající hráč nejprve mířil do tyče, o chvilku později ale zakončoval ve skluzu přesně a dočkal se své první branky v brněnském angažmá. Vystavil tak konečný gólový účet zápasu, v němž Zbrojovka porazila Varnsdorf 6:0 a udržela tak odstup od dua pronásledovatelů Mladá Boleslav - příbram.

Richard Dostálek: "Komplikace jsme zažehnali v úvodu, hráli jsme disciplinovaně, dobře napadali a dostávali se do ideálních pozic. Možná jsme mohli dát ještě víc branek. Ve druhé půli soupeř některé věci přehodnotil, hrál hlubší blok, trenér měl v kabině důrazný pohovor, ale i nadále jsme byli dominantní. Do hry se nám vrátil David Štrombach, kterého jsme dali na střed zálohy, aby byl hodně v kontaktu s míčem. Na Majidovi byla vidět motivace, hrál na tomto stadionu poprvé, užíval si nominaci i zápas. Celkově se zápas povedl, nyní se soustředíme na další duely, čekají nás po Táborsku náročné zápasy."