Juniorka porazila Duklu 3:0 a nadále kraluje lize

Brněnská juniorka na jaře nezvolnila. Ve třetím utkání potřetí vyhrála, Duklu zdolala 3:0. Celkově nastřádala již osmou výhru v řadě a devět utkání neinkasovala branku. Pod výhrou se podepsali Lapeš a Matyska, který proměnil dva pokutové kopy.

Juniorka válí i na jaře a dalším týmem, který to poznal na vlastní kůži, se stala pražská Dukla.

Ovšem po čtrnácti minutách mohl být s rekordem v neprůstřelnosti konec - hosté přečíslili obranu Brna a Kotlík nastřelil tyč. I následný závar ale Brno ustálo a postupně převzalo otěže utkání.

Odměnou byl po necelé půlhodině vedoucí gól Lapeše. Rozhozená obrana Dukly vzápětí musela faulovat a z nařízené penalty zvýšil Matyska. Kritické období zakončil po brejku Vávra, který trefil tyčku.

Ve druhé půli již Brno kontrolovalo hru a přidalo další gól - podruhé v utkání skóroval z pokutového kopu Matyska. Právě krajní bek Zbrojovky je se sedmi vstřelenými góly aktuálním lídrem střelecké tabulky klubu (Stehlík s Lapešem se prosadili šestkrát).

Brňané se fotbalem bavili a dokráčeli nakonec k osmé výhře v řadě, série bez obdržené branky se protáhla již na devět utkání (konkrétně trvá již 816 minut).

Ohlasy trenérů

Ludevít Grmela (Zbrojovka Brno): "V úvodu utkání jsme měli štěstí, když Kotlík nastřelil tyč, ale pak už naše převaha donutila hosty k chybám. Cením si sebevědomí hráčů, které vedlo i k oběma penaltovým situacím. V obou případech se jednalo o dravé průniky do vápna. Vítězství hodnotím jako zasloužené."