Juniorka porazila Pardubice a naplno bodovala potřetí v řadě

R o s i c e - Třetí výhra v řadě, třetí výhra v rosickém azylu. V utkání 6. kola juniorské ligy Zbrojovka narazila na nováčka z Pardubic a porazila jej 2:0. Pod výsledkem jsou podepsáni střelci Krejčíř a Jukl.

Pardubičtí nastříleli v minulém kole Varnsdorfu sedm branek, Doležal v brance Brna se ale po většinu zápasu spíše nudil a v prvním soutěžním utkání sezony si připsal čisté konto.

Zbrojovka (kromě Doležala v kádru i s Avdičem, hrajícím nezvykle ve středu zálohy) diktovala od začátku tempo hry. Jukl ve 13. minutě ještě skóre neotevřel, hosté ale záhy ztratili míč a Jakub Krejčíř usměrnil hlavou za Ptáčkova záda pěknou kolmici - 1:0.

Své štěstí zkusil vzápětí z nějakých dvaceti metrů Drbal, branku ovšem minul. Stejně se vedlo i Krejčířovi. Ovšem pak se do vápna prodral obránce Černý a jeho centr uklidil do sítě David Jukl - 2:0.

Tentýž hráč protáhl hostujícího gólmana z přímého kopu, vedle pravé tyče uklidil míč o chvilku později Černý. Hosté vyslali směrem k Doležalovi několik centrů, žádný se ale neujal.

Ve druhé půli neměli Brňané mnoho práce s odvracením pardubických útoků, snaha hostí o srovnání byla velmi nenápadná. Skóre se naopak mohlo měnit po Kuncově centru, na který jen těsně nedosáhl Dvořák.

Navýšit vedení Zbrojovky mohl i Jukl, jeho kroucený pokus ale skončil těsně vedle tyče. Mimo zamířil i Hanuš po rohovém kopu, a tak duel obhájce titulu s nováčkem skončil nakonec výhrou 2:0.

Ohlasy trenérů

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Ze soupeře jsme vzhledem k jeho předchozímu výsledku měli respekt, předvádí kompaktní a kvalitní fotbal, hráči spolu hrají dlouho. Dost nám pomohl rychlý gól, po něm spadl z hráčů zbytek nervozity a utkání jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Předváděli jsme kombinační a snad i líbivou kopanou, výhru hodnotím jako zaslouženou."