Juniorka s Plzní neudržela vedení a remizovala 1:1

B r n o - Osmý zápas, sedmá remíza. Juniorka Zbrojovky v poslední době sbírá nerozhodné výsledky, i s Plzní se rozešla nerozhodně 1:1. K výhře nepomohla ani řada šancí a takřka neustálá herní převaha.

Brňané nastoupili v sestavě s Markovičem, Brabcem, Paškem, Kuncem, Přerovským i Fallem, tedy s hráči se zkušenostmi z "áčka". Na hře to bylo znát a Zbrojovka po většinu utkání diktovala tempo hry.

První šanci měl Přerovský již v 7. minutě, Mandouse ale neprostřelil. O chvilku později Markovič taktéž nemířil přesně, Mandous jeho pokus lapil.

Až v 17. minutě se skóre měnilo. Přerovský našel hlavu Pavla Lapeše a ten se nemýlil - 1:0. Zvýšit vedení Brna mohl Matyska, jeho přímý kop ale skončil těsně vedle plzeňské branky.

Před přestávkou přišly chvíle pro srbského útočníka Markoviče. Ten se ocitl ve dvou šancích, druhou svou ránu ještě dorazil, mířil ovšem jen do břevna a první gól v brněnském dresu mu tak stále není souzen.

A za neproměněné šance přišel ve druhé půli trest. Plzeň na pár minut ožila, což vyústilo ve vyrovnávací branku - Kůželův pokus se odrazil od břevna, ale míč do sítě usměrnil Černý.

Mohlo být i hůř, osm minut před koncem se v dobré pozici ocitl Veselinovič, nicméně Hladký byl připraven a jeho šanci lapil. Řada možností domácích zůstala nevyužita, duel tak nakonec skončil remízou 1:1.