Juniorka se nevzdala a otočila duel ve Varnsdorfu

V a r n s d o r f - Z dalekého severu veze Zbrojovka tři body, ve Varnsdorfu zvítězila 3:2. Domácí celek sice po hodině hry vedl o dvě branky, Brňané ovšem dokázali duel otočit a díky výhře se posunují na třetí příčku tabulky.

Utkání začalo poměrně svižně, Brno vybojovalo první roh, v úvodní velké šanci se nicméně ocitli domácí. Halbich se řítil sám na Záleského, branku ovšem minul. To bylo první varování pro papírového favorita z Brna.

Ten reagoval dvojicí střel, z nichž tu Černého musel Samoel vyrazit na rohový kop číslo dvě. Poté přišlo druhé (a úspěšněji provedené) varování Varnsdorfu, míč opět propadl na volného Davida Halbicha a ten už mířil přesněji - 1:0.

Odpovědět mohl sobotní prvoligový debutant Přichystal, v nadějné akci ovšem volil ještě přihrávku a tu už domácí obrana dokázala zpacifikovat. Na druhé straně hrozil znovu Halbich, Záleský jeho štiplavý pokus vyrazil na rohový kop.

Pak už bylo na míči povětšinou Brno, ale bez patřičného efektu. Přichystalovi chyběly ve 37. minutě centimetry, Štrombachův pokus zase vyrazil Samoel a Severočeši tak do přestávky vedení uhájili.

Ve druhé půli se obraz hry opakoval. Brno drželo míč, ale soupeř pozorně bránil a byl navíc efektivní. V 59. minutě se Fahrudin Durdević rozhodl zkusit štěstí a dobře udělal - jeho rána zapadla k pravé tyči Záleského brány a Varnsdorf vedl 2:0.

Tento stav ovšem vydržel jen pár minut. Poté vzal na sebe zodpovědnost Dominik Duda, zbavil se několika hráčů soupeře i gólmana a snížil na 2:1. Při další šanci pomohl Samoelovi na brankové čáře Zbrožek, vyrovnání ovšem jen oddálil.

V 73. minutě se Tomáš Weber inspiroval druhou brankou domácích a i on byl úspěšný, Samoel na jeho pokus nedosáhl a náskok Varnsdorfu byl smazán.

To ale nebylo ze strany Brna vše, sedm minut před koncem dokonal obrat hlavou po rohovém kopu Jakub Přichystal. Zbrojovka měla i další šance, pojistit náskok mohl Štrombach, nadějně vypadal i přímý kop v samém závěru. Domácí při snaze o vyrovnání také hrozili, Urbánek ovšem mířil mimo a duel tak skončil výhrou Zbrojovky.

Ta tím prodloužila sérii bez porážky na sedm utkání a poskočila na třetí příčku. Další duel na Brňany čeká za týden doma s Táborskem.

Ohlasy trenérů

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Dnes mohu být spokojený maximálně s výsledkem. Úvod utkání jsme prospěli, soupeř měl velké šance, což nás neprobralo. Nevím, zda to bylo dlouhou cestou... O tom, že soupeř získal většinu svých bodů doma, jsme věděli a hráče na to upozorňovali. Když jsme se pak dostali do hry, nedokázali jsme si vyhovět a až po změně stran jsme byli díky přestávce a střídáním lepší. Druhý gól byl nepříjemný, ale obrat jen oddálil, soupeře jsme přehrávali a věřili, že duel dokážeme otočit."