Juniorka zastavila příbramskou jízdu a zůstává ve hře o titul

B r n o - V dalším utkání Juniorské ligy dorazila do Brna Příbram, která měla v zádech sérii jedenácti výher. Tato šňůra se ovšem v Brně zastavila - Zbrojovka zvítězila 3:1 a připsala si tři nesmírně důležité body.

Zbrojovka v průběhu jara několikrát žehrala na slabší start do utkání, po němž musela dotahovat manko soupeře - tentokrát tomu ovšem bylo naopak. Po sérii útočných standardek se ve vápně prosadil Michal Šembera, který míč za brankovou čáru doslova dotlačil - 1:0.

Běžela šestá minuta a Zbrojovka, čekající tři zápasy na výhru, nehodlala polevit. Sedlo hlavičkoval mimo tyče, v 16. minutě se ale již skóre měnilo. David Krška se ocitl za příbramskou obranou a své sólo zakončil neomylně - 2:0.

Ještě před pauzou se ovšem radovali také hosté. Junkovi šanci překazil Záleský, na Moulisovu ránu ve 41. minutě nicméně neměl nárok - 2:1. Odpovědět mohl před změnou stran Klán, Brigantův centr umístil těsně mimo tři tyče.

Ve druhé půli byli hosté o fous nebezpečnější, Záleský se musel hodně činit. Měl i štěstí - v nebezpečné situaci ve vápně Fořt netrefil vůbec míč, stejně jako Brendner po efektní rybičce - scházely mu centimetry. Hrozila i Zbrojovka - Sedlovu hlavičku musel na brankové čáře odvrátit Tregler, štrombach po rychlém brejku nevyzrál na Kočího.

Střídající útočník se tak místo vstřelené branky dočkal alespoň asistence. Jako mezičlánek se totiž zapojil do precizní Lutonského akce - ten si se Štrombachem vyměnil balon a vzápětí po vtipném přiťuknutí upaloval na Kočího. Tomu udělal kličku a třetí brankou pojistil výhru Zbrojovky.

Brňané tak svého soupeře přeskočili a posunuli se na druhé místo. Vedoucí Boleslav má tříbodový náskok a lepší vzájemné zápasy, oba soupeři odehrají ještě tři zápasy. Třetí Příbram ztrácí na Zbrojovku dva body, má ovšem zápas k dobru. Teoreticky je ve hře i čtvrtá Sparta - šestibodová propast na vedoucí Boleslav se jeví být jen obtížně překročitelná, ale v Juniorské lize už jsme byli svědky mnoha zázračných stíhacích jízd.