Na úvod v Turecku čtyři branky! Zbrojovka - Pavlodar 4:0

B e l e k - Úvodní přípravný duel na soustředění Zbrojovka zvládla na jedničku. Kazašskému Pavlodaru nastřílela nakonec čtyři branky a v utkání byla po celou dobu lepším týmem. Gólově se prosadili Pernica, Šumbera, Marković a Fischer.

Turecké slunce mělo na Zbrojovku zřejmě blahodárné účinky, neboť úvod zápasu byl raketový. Již v 5. minutě zahrával Pavel Zavadil rohový kop, do míče se opřel Luděk Pernica a bylo to 1:0. Za další dvě minuty pláchl kazašské obraně Šimon Šumbera a ranou k tyči zvýšil. Pro zimní posilu to byl první gól v brněnském dresu.

A na branku soupeře se valily další útoky. Marković přestřelil, Janotku vychytal gólman, nicméně po půlhodině hry se Brňané třetí branky dočkali. Za faul na Pernicu byla nařízena penalta a tu bezpečně proměnil Miroslav Marković - 3:0.

Zbytek poločasu se Zbrojovka snažila přečkat tvrdou hru soupeře, k tomu dvakrát povedeně vypálil Pavel Zavadil. První pokus vyrazil brankář, druhý skončil na břevně a tím také první poločas skončil.

Ve druhé půli šancí trochu ubylo, tempo hry nadále diktovala Zbrojovka. Na hřiště se postupně dostali Vávra, Skalák, Glaser, Buchta a Dolný, skóre se měnilo jednou - v síti skončila tečovaná rána Romana Fischera. Na druhé straně se blýskl Hladký, který zneškodnil Bakajevovi pokutový kop.

Další duel čeká na Brňany zítra, hrát budou proti maďarskému Dunaújvárosu. Termín výkopu bude upřesněn.