PŘÍPRAVA: Zbrojovka přišla o vedení a v Trenčíně prohrála 2:3

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky prohráli v osmém přípravném utkání na hřišti Trenčína 2:3. Soupeř, pro kterého to byla generálka na ligový start, otočil skóre ve druhém dějství. Za Zbrojovku se prosadili Krška a z penalty Fousek.

Zbrojovka vstoupila do utkání výborně. Dobře napadala, zaměstnávala obranu soupeře a po osmi minutách šla také do vedení. Po dlouhém nákopu z vlastní poloviny vybojoval Šumbera míč pro Davida Kršku, který z velkého vápna pálil přesně k levé tyči Bergsenovy brány.

Ve 12. minutě mohl po Fouskově přihrávce navýšit náskok Zbrojovky Šumbera, prosmýkl se do zakončení, ale jeho pokus Bergsen vyrazil a skóre se tak neměnilo. To platilo i po křížné střele Sedláka a další Šumberově šanci.

Gólman Floder na druhé straně v první půli mnoho práce neměl, několik rohových kopů obrana ustrážila. Možná nejnebezpečnější situace přišla těsně před odchodem do kabin, kdy centr z hloubi hřiště propadl k Čatakovićovi, ten ale nedokázal zakončit.

Do druhého dějství oba týmy prostřídaly, kouč Machálek poslal do boje Juráska, Vintra, Přichystala a gólmana Šustra. V průběhu hry se pak na hřiště dostal i Štepanovský. Změny více prospěly Trenčínu, který v rozmezí pěti minut předvedl obrat. Nejprve hlavičkoval po centru z levé strany Šulek, následně po rohovém kopu Križan. Prosadili se tak oba slovenští fotbalisté, které trenér Hrnčár nasadil do základní sestavy, a Trenčín rázem vedl.

Odpovědět mohl Hladík, po Krškově průniku ale těsně nedosáhl ve skluzu na míč. Další zásah přidal čtvrthodinu před koncem Čataković, jehož rána se otřela o tyč. Chvilku poté nicméně Zbrojovka kontrovala, nařízený pokutový kop proměnil Adam Fousek. Hned vzápětí pomohla Zbrojovce při šanci Trenčína tyč. V samém závěru znovu Krška vyslal střílený centr na přední tyč, gólman Trenčína ale situaci ustál, po brejku pak předvedl povedený zákrok Šustr a domácí tým tak v generálce přehrál Zbrojovku 3:2.

OHLASY: Trenér Machálek po utkání v Trenčíně
08.02.2020 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojováci nalezli v osmém utkání zimní přípravy podruhé přemožitele. A opět to bylo na...
PREVIEW: Osmým zimním soupeřem je slovenský Trenčín
07.02.2020 | Martin Lísal

B r n o - Po návratu ze soustředění čeká na Zbrojováky další zimní zápas, v sobotu se od 14 hodin...