Postup v MOL Cupu, ze Slavičína vezeme vítězství 3:1

V druhém kole MOL Cupu jsme potvrdili roli favorita a pohlídali postup. Rozhodly o tom mimo jiné góly Litsingiho, Vraštila a Vávry, za Slavičín se v závěru trefil už jen Matůš.

Trenér Habanec učinil oproti ligovému utkání v Karviné jedinou změnu - Radka Buchtu nahradil ve středu zálohy Jan Sedlák, na lavičku pak usedl Mihailo Jovanović.

Hned v úvodu utkání pálil tvrdě na domácí bránu Štohanzl, což předznamenalo průběh první půle, v níž Zbrojovka podle očekávání dominovala. To potvrdila i poměrně časným vedoucím gólem - skóre utkání otevřel Litsingi.

Chvilku poté měl dobrou možnost Škoda, blízko gólu byl také Lacko, kterého v samostatné akci vychytal Vypušťák. Tou dobou již Brňané vedli o dvě branky - po rohovém kopu se hlavou prosadil Vraštil. Aktivní poločas zakončovali v dobrých pozicích Štohanzl a Litsingi. Stínem půle tak bylo jen vynucené Škodovo střídání.

Zhruba po hodině hry měl Litsingi další šanci, tentokrát ale nechal vyniknout Vypušťáka. V několikaminutové pasáži to na hřišti poměrně jiskřilo, což se naštěstí obešlo bez zranění. Pro domácí to znamenalo, že zápas dohrávali v deseti, neboť Kocián viděl dvě žluté karty a byl vyloučen.

Třetí brankový zásah přidal po Weberově dobrém zásahu střídající Vávra, konečnou podobu dal výsledku domácí Matůš. Další šance se neujaly, případně je zhatil ofsajd - tak jako u Řeznáčkovy dorážky Štohanzlova pokusu. Brňané tedy na hřišti divizního Slavičína zvítězili 3:1 a postupují do dalšího kola, soupeře určí los.

Trenér Habanec hodnotí utkání ve Slavičíně
10.08.2016 | Martin Lísal

S l a v i č í n - První pohárové vystoupení Zbrojovky dopadlo podle papírových předpokladů -...
Pohárovou premiéru absolvují Brňané na hřišti Slavičína
09.08.2016 | Martin Lísal

Pohárovou premiéru absolvují Brňané na hřišti...

B r n o - Ve středu 10. srpna vstoupí Zbrojováci do letošního ročníku pohárové soutěže - MOL Cupu....