Sigma pokořena tradičním výsledkem. Výhru 2:0 zařídili Řezníček s Hyčkou

BRNO - Zbrojovka po z obou stran opatrné úvodní půlhodině začala dominovat a za svou aktivitu byla odměněna dvěma brankami, jež orámovaly poločasovou přestávku. Na devátý gól Řezníčka v sezoně navázal po pauze povedenou ranou zpoza vápna Alois Hyčka a na Srbské se tak zrodila brněnská výhra 2:0. V měření sil obou týmů na tomto stadionu se stejný výsledek opakoval již počtvrté v řadě.

První domácí klání tohoto jara dávalo Zbrojovce ideální příležitost k odražení se k pozitivním výsledkům. Na Srbskou totiž mířila olomoucká Sigma, proti které se Brnu na vlastním hřišti ve vzájemných kláních daří. Při třech posledních měřeních sil dokázala Zbrojovka na Srbské udolat Hanáky vždy výsledkem 2:0.

Na prvotní nesnáze si Buchta v bráně Olomouce zadělal po deseti minutách sám, a to když po Rodeho malé domů neodpálil míč z první a ocitl se pod tlakem presujícího Keresteše. Situace vyústila v brněnský roh, po kterém se do zakončení dostal Lutonský, jehož skrytá rána proskákala jen centimetry kolem tyče. Hosté zahrozili o dalších deset minut později, ale Navrátilův pokus z otočky byl již ve svém zárodku odsouzen k neúspěchu.

Nejaktivnějším hráčem první půle byl v dresu Zbrojovky Milan Lutonský. Ten ve 33. minutě obral skluzem na hranici vápna váhajícího Radakoviče, ve snaze propálit Buchtu z úhlu ovšem brněnský štírek rozvlnil pouze boční síť. S přibývajícím časem se domácí dostávali do zakončení čím dál častěji. Další šanci si připsal opět po rohovém kopu Petr Buchta, tísněn ale z bezprostřední blízkosti nedokázal vměstnat míč mezi tři tyče.

Když se Malík marně dožadoval pokutového kopu po avizované ruce Šindeláře a Řezníček mířil ve své první šanci po dalším průniku Lutonského mimo, zdálo se, že čas první půle, ve které byla dle očekávání aktivnější Zbrojovka, vypršel. V poslední minutě se však dvojice Lutonský - Řezníček rozhodla, že na cestu do kabin přibalí Hanákům branku. Jakub Řezníček se po centru Lutonského prodral přes dva obránce k zakončení a podeváté v této sezoně potvrdil, že v této disciplíně patří mezi nejkliničtější hráče v lize. Zbrojovka tak úvodní dějství vyhrála poměrem 1:0.

Brno i po výměně stran pokračovalo v aktivní hře a brzy se mu podařilo orámovat poločasovou přestávku druhým gólem. Pavel Zavadil se po Lackově přetaženém centru neunáhlil, místo rány z voleje elegantně sklepnul na Aloise Hyčku, a ten skákající dělovkou rozradostnil fanoušky na Srbské podruhé.

Zbrojovka s dvougólovým náskokem nikam nespěchala, koncentrovala se na bezchybnou defenzívu a nadále hrozila při útočných výpadech. Riskantněji hrající Sigma znamenala vodu na Řezníčkův mlýn, nejlepší brněnský střelec ale svou další šanci v 68. minutě prováhal. Třetí branku mohl přidat po pěkném uvolnění Malíka také Pašek, těsněn Vepřekem však poslal míč pouze do náručí Buchty. Pomyslné betony pak olomouckému brankáři vyprášil deset minut před koncem další tvrdou ranou Hyčka.

Hanáci, ačkoliv dokázali držet míč na svých kopačkách po delší pasáže hry, působili na útočné polovině dosti odevzdaným dojmem a nedostali se ani za nepříznivého stavu k jedinému kloudnějšímu zakončení. Když se v 85. minutě ukázalo, že magie výsledku 2:0 v bojích obou celků je silnější než v zakončení Jakuba Řezníčka, po dominantním výkonu korunovaném již tradičním výsledkem si Brno připisuje v domácím prostředí první jarní výhru.