V dohrávaném utkání juniorky proti Hradci se body dělily

B r n o - Dohrávka 22. kola juniorské ligy nabídla zajímavou a nakonec remízovou podívanou. Zbrojovka se s Hradcem rozešla smírně 1:1. Branku domácích vsítil v první půli Škoda, pro lídra tabulky se jednalo o šestý nerozhodný výsledek ze sedmi posledních utkání a prodloužil tak sérii bez porážky, která trvá od 27. srpna.

Právě v tento den Brňané prohráli shodou okolností na hřišti Hradce Králové, jedná se o jejich jediné klopýtnutí v sezoně.

Zbrojovka nasadila do utkání hrdinu pondělní bitvy s Baníkem Škodu, který pro karty nemůže hrát následující zápasy "áčka", zahráli si i Přerovský či Fall. Hradec zase nasadil zkušeného Fukala či exbrněnského Simerského.

Na opatrnou oťukávací desetiminutovku záhy navázala první branková akce. Kanonýr Asim Zec si naběhl na Doležalův pas a po dlouhém sólu zakončil střelou po zemi - 0:1. Psala se 12. minuta a soupeř tak v Brně trochu překvapivě vedl.

Domácí se přihlásili o slovo až ve 24. minutě a hned z toho byl také gól. Sérii drobných nesrovnalostí v defenzivě Hradce využil Michal Škoda a bylo srovnáno.

I v dalším průběhu půle číhal Hradec spíše na brejky a hru tvořilo Brno. Rána Kunce skončila nad brankou, se svým pokusem neuspěl Matyska, na druhé straně mohli domácí děkovat štěstí, když Janoušek nezpracoval při pokusu o brejk míč.

Ve druhém poločase mohl nerozhodný stav zlomit opět Zec, ranou z pravé strany ovšem těsně minul. Veselý v brance Brna podržel spoluhráče v 70. minutě, když vyrazil gólovou hlavičku Krčála po rohovém kopu.

Ačkoliv byli v této pasáži hosté nebezpečnějším týmem, skóre se už neměnilo a duel tak skončil remízou 1:1. Zbrojovka si tak připsala šestou remízu ze sedmi posledních zápasů.

Ohlasy trenérů

Petr Maléř (Zbrojovka Brno): "Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme hráli kombinační fotbal, dařilo se nám, škoda jen inkasované branky z hraniční ofsajdové situace. Ve druhé půli jsme odešli fyzicky, celkově tedy remízu hodnotím jako zaslouženou."