B R N O - Fotbalisté brněnské Zbrojovky hostili v areálů VUT slovenskou Nitru. Ačkoli v úvodu utkání byl aktivnější soupeř, Zbrojovka postupně převzala iniciativu a po brankách Růska a Juhara zvítězila 2:0.

Páté přípravné utkání před jarní částí HET Ligy odehrála Zbrojovka proti Nitře. Ve druhé půli se poprvé v dresu Brna prezentovala nová posila Konstantin Bazeljuk.

Úvodní šanci duelu si vypracovala domácí Zbrojovka, když se do míče opřel Růsek, ale gólman hostí si poradil a vyrazil pokus na rohový kop. S vyjímkou již zmíněné akce Růska byla v úvodu Zbrojovka spíše pasivnější a Halouska v brance "Flinty" měl co dělat, aby udržel čisté konto. Zejména jeho dobré přečtení hry s následným včasným výběhem stojí za zmínku.

Zajímavý okamžik nastal v 22. minutě, kdy nejprve Růsek nedohonil dlouhý míč za obranu. Obratem se dostali do šance hosté, kdy se po centru z levé strany dostal k míči jeden z útočníků Nitry a byl odstaven po sporném zákroků jednoho z domácích obránců. V devětadvacáté minutě byli pak už diváci v areálu VUT svědky první branky duelu. Centr Kratochvíla z brankové čáry přistál přímo na noze Antonína Růska a ten poslal míč do sítě.

Vstřelená branka nakopla domácí Zbrojovku, která přebrala otěže duelu do svých rukou. Nebezpečným centrem zahrozil Lutonský, ale s pokusem brněnské stálice si obrana Nitry poradila. I brejk Kratochvíla dokázala defenzíva slovenského týmu vyřešit, neboť si nezpracoval ideálně míč. V závěru poločasu spadl ve vápně Zikl, ale faul odpískán nebyl a brněnský mladík odkulhal do zámezí.

Druhá půle začala v podání obou soupeřů velice opatrně. Ani jeden tým se netlačil v mrazivém počasí kupředu a hra se odehrávala primárně ve středu pole. První větší šanci si vytvořili hosté, ale centr ze strany skryl Melichárek ve svých rukavicích.

V pětapadesáté minutě o sobě dal vědět novic v dresu Zbrojovky - útočník Konstantin Bazeljuk. Chtěl překvapit brankáře Nitry střelou z půlky, ale minul branku. Bazeljuk o sobě dal vědět i o šest minut později, ale centr Pilíka před útočníkem Brna odpravil jeden z obránců.

O pár minut později centroval po precizní Polákově přihrávce z pravé strany Ashiru, skluzující Bazeljuk na míč těsně nedosáhl, ale nevadilo to. Balon totiž přistál přesně na noze Martina Juhara, který překonal brankáře Nitry podruhé. Navýšit vedení mohl Bazeljuk po pasu od Pilíka, ale v dobré pozici nepřekonal hostujícího brankáře.

Ačkoli se v závěru poločasu Nitra snažila o korekci skóre, tak se jí, díky výborné defenzívě v čele s Melichárkem, nezdařilo a Zbrojovka tak z utkání odchází jako vítěz.

Pivarník po Nitře: S průběhem přípravy musíme být zatím spokojení
21.01.2018 | Martin Lísal

Pivarník po Nitře: S průběhem přípravy musíme být...

B r n o - Pět zápasů, pět výher, dvě inkasované branky. Fotbalisté Zbrojovky střádají v zimní...
V dalším přípravném utkání se Zbrojovka utká s Nitrou, zápas sledujte na Zbrojovka TV!
19.01.2018 | Martin Lísal

V dalším přípravném utkání se Zbrojovka utká s Nitrou,...

B r n o - Již pátý zimní zápas čeká v sobotu 20. ledna na hráče Zbrojovky. V areálu VUT se od 15...