VIDEO: Zbrojovka úspěšná i podruhé, Rigu po změně stran rozebrala

VIDEO: Zbrojovka úspěšná i podruhé, Rigu po změně stran rozebrala

A n t a l y a - I druhý herní test Zbrojovce vyšel - zejména díky brankostroji ve druhé půli zdolala lotyšskou Rigu 5:0. Premiérovou trefu v brněnském dresu si připsal Zoubele, další góly vsítili Brigant, Hyčka, Buchta a Marković.

Do utkání nastoupila oproti včerejšku odlišná jedenáctka, od začátku nastoupil Lukáš Zoubele a v brance se činil Melichárek, do hry tak během víkendu nezasáhl pouze nemocný Fischer. Hned v úvodu zaměstnal obranu soupeře čahoun Klán, sympaticky ustál faul na svou osobu a ještě vypálil, čímž vybojoval rohový kop.

Ten si vzápětí vyzkoušeli i Lotyši, ovšem také bez efektu. Tak to pokračovalo po celý první poločas - soupeři se střídali v aktivitě, Riga byla houževnatá a dobře organizovaná, hra Zbrojovky místy těžkopádná. Melichárek zlikvidoval solidní střelu po standardce, vpředu vyčníval Šumberův volej a Zoubeleho přímý kop - míč pokaždé skončil mimo tyče.

Až ve 38. minutě se míč zatřepetal v síti a k naší radosti se tak stalo v té lotyšské. Zoubeleho dobrý centr uklidil po zaváhání gólmana do branky Tomáš Brigant a uklidnil tak své spoluhráče. Ti mohli vedení navýšit, v závěru půle střílel z přímého kopu dobře Šumbera a gólman míč neudržel. Následné dorážky se bohužel neujaly.

Po změně stran Zbrojovka převzala otěže zápasu, hrála lehce a rozvracela obranu soupeře, které docházely síly a chuť bojovat se objevovala často spíše po přerušení hry než ve hře samotné. V 53. minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč Zoubele, ke střele se posléze dostal Alois Hyčka a nemýlil se - 2:0.

Po druhé brance následovalo poslední vzepětí soupeře, střídající Veselý se ale mohl spolehnout na pomoc spoluhráčů, kteří dokázali střely i centry blokovat. A když už míč prošel, počínal si jistě a zakročil. Poté Zbrojovka opět zvýšila tempo, těsně po sobě pálili Marković a Serečin a pak už přišel třetí gól. Markovićův střelecký pokus tečoval lišácky Petr Buchta a svůj úspěch oslavil pádem na trávník - 3:0.

A to ještě nebylo vše. Deset minut před koncem trefil Klán z malého vápna břevno, vzápětí gruzinský sudí nařídil penaltu a tu proměnil dobře hrající Lukáš Zoubele.

Poslední slovo měl v 88. minutě Miroslav Marković - stál u zrodu rychlého protiútoku, který posléze po Brigantově centru dorážkou vlastní střely sám zakončil a upravil na konečných 5:0. I druhá jedenáctka Zbrojovky tak dokázala na soustředění zvítězit, navíc s čistým kontem.

Video

Nemoc zapomenuta, Hyčka gólově přispěl k výhře nad Rigou
09.02.2015 | Martin Lísal

Nemoc zapomenuta, Hyčka gólově přispěl k výhře nad...

A n t a l y a - V sobotu Alois Hyčka pro nemoc vůbec netrénoval, na nedělní utkání s Rigou už byl...
Kotal po utkání s Rigou: Další výhra je dobrá pro náladu v týmu
08.02.2015 | Martin Lísal

Kotal po utkání s Rigou: Další výhra je dobrá pro...

A n t a l y a - Pět gólů v síti soupeře, to už Zbrojovka nějaký ten pátek nezažila. Druhá...
Zbrojovka se chystá na dalšího soupeře - lotyšskou Rigu
08.02.2015 | Martin Lísal

Zbrojovka se chystá na dalšího soupeře - lotyšskou...

A n t a l y a - Po včerejším vítězství nebude Zbrojovka zahálet ani dnes, v dalším přípravném duelu...

Fotogalerie

Všechny fotografie