Venkovní výhra přiblížila Zbrojovce pohárové semifinále!

Zlepšený výkon, protržená střelecká smůla a venkovní výhra. Po pohárovém utkání na Slavii se budou Václavu Kotalovi sčítat pozitiva rozhodně snadněji, než po posledních ligových kláních. V Edenu rozhodl jedinou brankou Jan Šisler a Zbrojovka tak má po nejtěsnější výhře jednou nohou nakročeno do semifinále Poháru České pošty.

Cíl brněnských fotbalistů před jejich čtvrtfinálovým tažením na Eden zněl jasně: Odčinit víkendovou porážku a zajistit si dobrou pozici pro domácí odvetu. Oba soupeři spolu bojují kromě Poháru České pošty i v rámci spodních pater Gambrinus ligy, a tak by případný postup do předposlední fáze pohárového pavouka pro ten či onen tým mohl znamenat psychickou vzpruhu.

Zbrojovka v úvodních minutách působila hladovějším dojmem než soupeř, vyústěním její snahy byla však pouze zblokovaná rána Malíka. V 17. minutě již dokázal Jiří Skalák rozvlnit síť, ke smůle hostujících fanoušků však pouze z boční strany.

Za domácí zlobil brněnské stopery nejčastěji Tomáš Necid, do vážnějšího ohrožení brány se ale nikdo ze sešívaných v první půli nedostal. Hra byla rozkouskovaná celou řadou drobných faulů a gólové radosti se nedočkal ani jeden z celků.

I ve druhém dějství šli za brankou odhodlaněji Brňané. Se Zavadilovou dělovkou si Čontofalský ještě poradil, po hodině hry však odcentroval Skalák na Jana ŠISLERA a ten nikým nehlídán poslal Zbrojovku do zaslouženého vedení!

Blesková odpověď na sebe nemusela nechat dlouho čekat, to by však Necid nesměl v dobré pozici hlavou minout Hladkého svatyni. Slavia logicky musela přidat, její šance ale paradoxně přišla po nepovedeném centru Proška, z jehož nohy míč doputoval až na tyč.

Když se před koncem neujala ani Juharova rána, veze si Zbrojovka domů z hlediska pohárové matematiky nesmírně cennou výhru 0:1. Brnu se tak v poháru podařilo to, co se v rámci Gambrinus ligy zdá být prokleté - zvítězit na hřišti soupeře (navíc zrovna na hřišti Slavie, kde se to nepovedlo dlouhé roky). Doufejme, že výhra naši Zbrojovku povzbudí do dalších ligových bitev, třeba už do té domácí v neděli od 17 hodin proti Dukle.

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Na Slavii jsme jeli s cílem spravit si reputaci po drtivé prohře na Slovácku a dostat se tak do lepší situace před klíčovým utkáním s Duklou. Prvních dvacet minut jsme se hledali, pak jsme se ale dostali do hry. Ve druhé půli jsme si dovolili víc a povedlo se nám vstřelit vítězný gól. Hotovo samozřejmě není, jde jen o první zápas a rozhodne odveta."