Zbrojovka nadělila Teplicím půltucet gólů

B r n o - Juniorka Zbrojovky dál pokračuje ve skvělé jízdě. V utkání 18. kola zdemolovala Teplice 6:1, díky čemuž udržela těsný kontakt s vedoucí Mladou Boleslaví.

Zbrojovka bojovala o prodloužení několika "šňůr" - doma v osmi zápasech neztratila ani bod, dvanáctkrát po sobě neprohrála a šestkrát za sebou zvítězila.

O tom, že se nakonec podaří protáhnout všechny zmíněné série, v podstatě rozhodla desetiminutovka první půle. Po vzájemném oťukávání zahrávali Brňané v 19. minutě roh, po němž se k míči dostal Jakub Přichystal a otevřel povedenou ranou skóre utkání.

Neuplynulo ani osm minut a přišla pohledná a rychlá akce, na jejímž konci střílel neomylně David Štrombach - 2:0. A krutou rozborku teplické obrany korunoval za další dvě minuty po špatné domluvě obrany a gólmana Jakub Přichystal.

Mezi tyto momenty ještě vměstnal David Krška poměrně solidní ránu z přímého kopu, která skončila těsně nad. Severočeši se nehodlali vzdát a toužili po vstřelení kontaktní branky. Uhlíř se probil před Halousku, tomu ale pomohl Bednář a odvrátil nebezpečí na roh. Hodně zajímavou možnost měli hosté po faulu na Laňku, přímý kop zpoza šestnáctky se nicméně mezi tyče nevešel.

Ve druhé půli bylo s přibývajícím časem čím dál jasnější, jakým způsobem budou body rozděleny. Tepličtí už si nebezpečné šance nevypracovali, Zbrojovka se naopak vytasila s dalšími údery. Čtvrtou branku vsítil po necelé hodině hry Dominik Duda, Skaláka překonal ranou na bližší tyč.

Možná nejhezčí gól si Brňané schovali na 69. minutu. Weber získal ve středu hřiště míč, na konci následné kombinační akce se trochu překvapivě ocitl zadák Jakub Šural a potvrdil, že střelecké vlohy jsou v rodině prokazatelně dané. Skaláka se ve vápně zbavil elegantní kličkou a do prázdné brány upravil na 5:0.

Až čtvrthodinu před koncem se dočkali také Tepličtí, za sympatickou snahu byl odměněn střídající Nathan Dzaba a svou šancí nepohrdl. Poslední slovo ovšem měla Zbrojovka, konkrétně taktéž střídající Daniel Pospíšil. Ten stál na konci další brejkové akce a v 87. minutě upravil na konečných 6:1.

Zbrojovka se díky tříbodovému zisku dočasně vyhoupla na první příčku, posléze ovšem uspěla i Mladá Boleslav a oba soupeři tak mají shodný počet bodů.