Zbrojovka otočila duel s Hibernians a na Maltě vyhrála i potřetí

M a l t a - Fotbalisté Zbrojovky zakončili soustředění vítězně. V duelu s místním celkem Hibernians FC sice po půli prohrávali, ve druhém dějství ale třemi góly duel otočili a na z Malty tak odjedou s bilancí tří výher.

Na trávník Národního stadionu se od první minuty podívali i hráči, kteří doposud na soustředění tak často nenastupovali. Jakub Šural se objevil na stoperu, Ondřej Vintr na levém kraji obrany, ve středu pole nastoupil osmnáctiletý Jurásek.

Hned v první minutě se Brňané řítili do šance, nebezpečí odvrátil reprezentant Agius na poslední chvíli. V další fázi se na nebezpečné momenty nějakou dobu čekalo. Hibernians se prezentovali jedním pokusem ze střední vzdálenosti, Zbrojovka zase standardkou, po které pálil nadvakrát nepřesně Vintr.

Po půlhodině hry se hrstka diváků dočkala první branky. Hibs zahrávali rohový kop, míč se dostal ve vápně k nehlídanému Barbosovi a ten hlavou otevřel skóre utkání. S odpovědí mohl o pár minut později přijít Zikl, v šestnáctce se odpoutal od protihráče, bránu ovšem minul. A podobně dopadl v závěru půle Jurásek, který tvrdě pálil po dobrém Jamborově centru z pravé strany.

Po změně stran se výkon Zbrojovky ještě zvedl a odměna přišla záhy. Zikl v dobré pozici ještě neuspěl, po hodině hry ale vybojoval míč Robert Bartolomeu, naběhl do vápna a pravačkou propálil gólmana. 1:1.

Chvilku poté pálil tvrdě Jambor, jeho pokus byl zablokován mimo a po následném rohu střílel v pádu nad bránu Gáč. A aby toho nebylo málo, na druhé straně hřiště zkusil ze střední vzdálenosti štěstí jeden z protihráčů a Floder musel tasit pohotový zákrok.

Zlom dokonala 74. minuta. Ladislav Krejčí byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu proměnil s přehledem kapitán Lukáš Magera - 2:1 pro Brno. Hibernians přestávali stíhat, krátce poté našel Šumbera ve vápně Bartolomea a ten bránu těsně minul.

Poslední šanci měl celek z Malty deset minut před koncem, nebezpečí ale zažehnal ve skluzu Petr Pavlík. Z následného brejku zakončoval Jambor do gólmana, jednu z dalších akcí už Brňané nicméně dotáhli ke třetí brance, když v pádu zakončoval po Šuralově přihrávce Jakub Přichystal.

24.01.2019 | Martin Lísal

M a l t a - Zbrojováci ve třetím utkání na soustředění zdolali maltský celek Hibernians FC, když...