Zbrojovka remizovala v Nitře 2:2 a zůstává v přípravě neporažena

N i t r a - Zbrojovka zůstává v přípravě nadále neporažena, v Nitře remizovala 2:2. Nad soupeřem, pro kterého bylo utkání generálkou na ligu, Brňané vedli o dvě branky (jednu vstřelil Markovič, na druhou nahrál Kroupovi). Nakonec ale o vedení přišli.

Zbrojovka nastoupila do utkání s většinou opor a v úvodu byla také mírně aktivnější. V 7. minutě se zdánlivě opuštěného míče ujal Frejlach a jeho ráně chybělo pověstných pár centimetrů, aby zapadla do pravé šibenice domácí branky.

Po čtvrthodině hry vysunul dobře hrající Traoré Kroupu a hostující útočník přeloboval Chudého, nicméně míč z branky stihl vykopnout bleskově se vracející obránce.

Domácí tým se připomenul ve 29. minutě, do krátkého časového období pak napasoval čtyři zajímavé možnosti. Doležal postupně vychytal dvakrát Ševčíka a jednou Clebera, ve finále tentýž hráč mířil hlavou těsně vedle.

Nic z toho se ovšem neujalo a přišel trest. Šest minut před pauzou poslal Janotka míč na Traorého a jeho milimetrovou přihrávku usměrnil do sítě přesnou střelou Miroslav Markovič - 0:1.

Ve druhé půli plynulost hry trpěla častým střídáním, více ze hry mělo ale Brno. Chvilku po přestávce našel novic na hřišti Glaser Kroupu, ten přeposlal míč bez váhání na Markoviče a probuzený srbský střelec nechal vyniknout Chudého.

Chuť si spravil o pár minut později - nitranský gólman nedokázal lapit jeho centr a Karel Kroupa měl poměrně lehkou úlohu - trefit prázdnou branku na hřišti, které z loňského roku dobře zná. 0:2.

Domácí kontrovali nejprve nastřelenou tyčí, i oni se ale nakonec dočkali. V 66. minutě neubránilo Brno rohový kop a volný Andrej Ivančík snížil na 1:2. Jednalo se o jeho první kontakt s míčem.

O šest minut později bylo srovnáno, souhra hostující defenzivy s gólmanem nezafungovala a Šmehyl připravil Frankovi lehkou pozici - 2:2.

V závěru ještě mohl strhnout vedení zpět na stranu Zbrojovky Avdič, po Hyčkově příťuknutí ale střílel těsně vedle. Brňané tak nakonec v Nitře remizovali 2:2.

Video (FC Nitra)

Ludevít Grmela (Zbrojovka Brno): "Pro soupeře se jednalo o generálku na ligu, my chtěli utkání pojmout jako první ostřejší test. To se celkem povedlo, byť soupeř měl v první půli několik šancí, podržel nás gólman Doležal. Pak jsme se krásným gólem dostali do vedení, to ještě navýšili, ale dvě hrubé a dá se říci žákovské chyby nás o náskok připravily. Z tohoto pohledu je to zklamání, těšit nás ale může střelecká forma útočníků."