Zbrojovka stáhla dvoubrankové manko a remizovala se Skalicou 2:2

R a k v i c e - V předposledním přípravném utkání remizovala Zbrojovka se slovenskou Skalicou 2:2. Slovenský celek si postupně vybudoval dvougólový náskok, ve svižném závěru ale Brňané dvěma góly během pěti minut srovnali.

Trenér Pivarník nasadil do utkání všechny letní posily, naopak postrádal zraněné Škodu s Vraštilem. Zbytek kádru pak posílil juniorku pro duel v Prostějově.

V první půlhodině dominovala na hřišti Zbrojovka. Gólman Melichárek řešil jen jednu nepřesnou ránu, zatímco na skalickou bránu se řítily o poznání nebezpečnější ataky. Po jednom z rohových kopů střílel na hranici šestnáctky Bariš, jeho přízemní pokus ale obrana zblokovala.

Chvilku poté získal napadáním míč Krejčí, prošel rozhozenou obranou a naservíroval míč Magerovi. K tomu se stihl vrátit na poslední chvíli jeden z obránců a Magera tak míč v dobré pozici namířil jen nad bránu.

Další zajímavou šanci rozjel Lutonský, který z levé strany přihrál do šestnáctky Magerovi. Ten balon předal na pravou stranu šestnáctky, kde zakončoval v jasné pozici Jambor. Junas se ale stihl přemístit a skvělým zákrokem změnu skóre nedovolil.

Poté začali hrozit i skaličtí fotbalisté a Melichárek se musel také činit, do pauzy se nicméně více než dvě stovky diváků branky nedočkaly. V závěru půle musel ze hry zraněný Ashiru, místo něj se na hřiště dostal Pilík.

Krátce po změně stran nevyužila Zbrojovka dva rohové kopy a po jednom z nich přišel rychlý brejk, na jehož konci byl Daniel Pospíšil. Hráč s brněnskou minulostí se blýskl parádním volejem, Melichárek neměl šanci zasáhnout - 0:1.

V této pasáži hry se Brňané nedokázali prosazovat, s výjimkou dravých průniků Jakuba šurala. Navíc dvacet minut před koncem přišla další rána. Po Melichárkově dobrém zákroku přišel rohový kop a novic Eismann, který pro dnešní zápas navlékl kapitánskou pásku, míč nešťastně tečoval do sítě. 0:2.

Tento moment odstartoval nejzajímavější pasáž zápasu. Brňané zvedli hlavy a záhy snížili. Lutonský naservíroval míč Pilíkovi, který se neukvapil a s klidem Clinta Eastwooda uklidil míč do sítě. Ke slovu se dostal i další střídající hráč, David Gáč. Po jednom rohu míč hlavou poslal nad bránu, po druhém ale Pilíkův centr usměrnil k tyči a bylo srovnáno!

Nenudil se ani Melichárek, který se musel blýsknout povedeným zákrokem proti další Pospíšilově jedovce. Šance střídala šanci, v té poslední hlavičkoval po Lutonského rohu Pavlík, Skaličtí ale míč zastavili na brankové čáře a duel tak skončil remízou.

Trenér Pivarník po utkání se Skalicou
07.07.2018 | Martin Lísal

R a k v i c e - Pátý herní test absolvovali Zbrojováci proti slovenské Skalici. Zápas zejména v...
V předposledním přípravném utkání prověří Zbrojovku Skalica
06.07.2018 | Martin Lísal

V předposledním přípravném utkání prověří Zbrojovku...

B r n o - Už jen dva víkendy - a tedy dva přípravné zápasy - scházejí do ostrého startu...