Zbrojovka v zaplněné ADAX INVEST Areně podlehla Spartě

B R N O - Jedenácté kolo přivedlo do Brna pražskou Spartu. Hosté byli v zaplněné ADAX INVEST Areně produktivnější a nakonec si odvezli vysokou výhru 4:0. Zbrojovka své možnosti bohužel neproměnila.

Zbrojovka před zápasem připomenula narozeniny hned čtveřice bývalých Zbrojováků - konkrétně Josefa Hrona, Edvarda Lasoty, Libora Doška st. a Jana Marošiho.

Flinta od prvních minut jasně ukazovala, že se hodlá Spartě postavit v plné síle a v úvodu zápasu držela favorizované Pražany daleko od branky Berkovce. Navíc dokázala i zahrozit, když se do dobré pozice dostal Jan Hladík, který postupoval zcela sám a jeho pokus o obstřel na zadní tyč skončil jen těsně vedle.

Klíčový moment první půle přišel ve 32. minutě, kdy po zákroku ve vápně musel rozhodčí Hocek s drobnou prodlevou k videu. A to ukázalo jasně - pokutový kop pro Spartu. Jeho exekuci si vzal na starost exbrněnský Ladislav Krejčí, který poslal Berkovce na opačnou stranu a otevřel skóre - 0:1. Penalta se mohla kopat i na opačné straně, ale zákrok Jankta na Alliho nepřišel videorozhodčímu dostatečně razantní, aby vyzval Hocka k videu podruhé, zůstalo tak pouze u vzájemné komunikace. Druhá rána pro Zbrojovku přišla v závěru první půle. Ve třetí minutě nastavení se totiž dočkala Sparta rohu, který zahrával Højer. Jeho pokus před Berkovcem přizvedl Jan Kuchta a domácí gólman jen smutně sledoval, jak se míč snáší za jeho záda. Poločas tak ovládla Sparta.

Do druhé půle poslal kouč Dostálek hned dvojici nových hráčů. Granečného nahradil Hrabina a Ševčíka navrátilec Ondra Pachlopník. Zbrojovka ve druhé půli působila aktivněji a deset minut po pauze mohl snižovat agilní Alli, když si naskočil na centr Fouska, ale i přes mohutný výskok svůj výškový deficit nezapřel a na míč nedosáhl.

O pár okamžiků později se po levé straně prodral do šance Adam Fousek, ale přečíslení svého týmu vzal na sebe a nechal vyniknout Kováře. Právě hostující gólman byl hrdinou těchto okamžiků, neboť o malou chvíli později vyrazil míč po šanci Alliho a svůj výkon korunoval v 63. minutě, kdy vytáhl parádní zákrok proti Řezníčkovi, kterému sebral jasný gól. Zbrojovka pokračovala ve své aktivitě a další šanci si vypracovala v 76. minutě, kdy ve vápně dostal hodně prostoru Řezníček, ale svou střelu nepropasíroval skrz blok před Kovářem. O tři minuty později se zase musel předvést Berkovec, jenž nadvakrát vychytal Jana Kuchtu v jasných příležitostech.

Třetí branka zápasu přišla osm minut před koncem základní hrací doby a přinesla rozhodnutí. Centr Sadílka z volného kopu si našel nehlídaného Ladislava Krejčího a ten si věděl rady - 0:3. Sparta mohla své vedení ještě dvě minuty před vypršením devadesátiminutová lhůty, ale střídající Minčev napálil v brejku jen břevno. V devítiminutovém nastavení si Zbrojovka vypracovala dvě šance na snížení. Do té první se po centru Nečase dostal navrátilec Pachlopník, ale v jasné příležitosti přestřelil branku. O chvíli později se do možnosti ke skórování tlačil Alli, ale volil možnost přihrávky do druhé vlny a nenašel nikoho v červeném. V posledních vteřinách zápasu ještě utekl domácí obraně Jan Kuchta a s Berkovcem si věděl rady, jeho gólová rána tak udělala tečku za utkáním jedenáctého kola, ve kterém Zbrojovka podlehla Spartě 0:4.

08.10.2022 | Martin Lísal

B r n o – Letos podruhé musela Zbrojovka vstřebat domácí prohru 0:4 – po Slavii k tomu došlo i dnes...
PREVIEW: Zbrojovku čeká šlágr s pražskou Spartou!
07.10.2022 | Martin Lísal

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky mají před sebou další atraktivní zápas! Do Brna míří pražská Sparta,...