Zbrojovka ve druhém utkání Tipsport ligy nestačila na Zlín

V y š k o v - O výsledku utkání rozhodla trefa zlínského Pazdery již z 15. minuty. Brňané předvedli ve druhé půli zlepšený výkon, přesto ale nedokázali vstřelit gól a soupeř tak vyhrál nejtěsnějším rozdílem.

Do utkání druhého zápasu skupinové fáze Tipsport ligy vstoupil lépe Zlín, který v úvodní minutách držel míč více na svých kopačkách. Do první zajímavější šance se však přesto dostala Zbrojovka. Lacko vedl nadějný protiútok, jenž nakonec zakončil střelou, která skončila vedle levé tyče. Další zajímavý moment v podání brněnských fotbalistů byl spíše z kategorie kuriózních. Škoda stíhal míč u rohového praporku, který nakonec skluzem zlomil. Hra tak musela být na několik minut přerušena. Skóre nakonec po čtvrthodině hry otevřel Fastav. Po zmatcích po centru od rohového praporku se míč dostal k Pazderovi, jenž povedenou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Zlínští fotbalisté byli po vstřelené brance na koni, do výraznější šance se ale i přes jejich převahu dostali domácí. Ve 30. minutě se ve středu pole pěkně uvolnil Škoda, jehož prudkou přízemní ránu vyrazil Dostál na roh. Hned vzápětí zkusil štěstí z dálky Keresteš, trefil ale pouze střed brány. Na druhé straně dokázal zahrozit Matějov, proti jeho pokusu ovšem výborně zasáhl Melichárek. Brněnský gólman se však v samotném závěru poločasu nedostal k centru od rohového praporku a nabídl tak šanci Poznarovi, ten ovšem z malého vápna přestřelil. Po první půli tedy Brno prohrávalo se Zlínem 0:1.

Do druhého poločasu vstoupila Zbrojovka oproti tomu prvnímu výrazně aktivněji a po deseti minutách hry měl dobrou možnost Chrien. Tomu se otevřel prostor ve středu pole, jeho nebezpečnou ránu ale dokázal Holý vyrazit a následná dorážka se neujala. Hra se postupně znovu vyrovnávala. Zbrojovka často kombinovala ve středu pole a i díky příchodu Zavadila se zlepšila její hra na míči. Zlín byl ovšem nebezpečnější v poslední třetině hřiště, jeho největší šance měli Koreš, který špatně vyřešil nabídnuté přečíslení a Holík, jehož tečovaná rána zpoza vápna skončila jen těsně mimo. Do největší brněnské šance na vyrovnání se dostal v 86. minutě Zoubele, který se prodral z levého křídla do vápna, jeho tečovanou střelu však i s trochou štěstí vyrazil Holý. V samotném závěru si na centr od rohového praporku nabíhal i gólman Doležal, Brňané ovšem branku nevstřelili a z duelu se Zlínem tak odešli bez bodů.

Trenér Kotal hodnotí utkání se Zlínem
13.01.2016 | Martin Lísal

V y š k o v - Po přestřelce na úvod přípravy viděli diváci ve vyškovském areálu tentokrát gólově...
Druhé utkání Tipsport ligy - Zbrojovku prověří Zlín
12.01.2016 | Martin Lísal

B r n o - Tipsport liga pokračuje, Zbrojovku čeká druhé utkání ve skupině. V duelu dvou na podzim...