Zpod Ještědu bez bodů. Brněnskou snahu o vyrovnání ve druhé půli zmařilo břevno

Na úvod ligové sezony zajížděla Zbrojovka stejně jako loni na sever Čech do Jablonce. Zatím co loni se oba celky rozešly smírně, letos o výhře domácích rozhodla především povedená trefa Čížka. Nejblíže vyrovnání měl ve druhé půli David Pašek, míč z jeho hlavy však skončil pouze na břevně. Výhru domácích před koncem pečetil na konečných 2:0 Martin Pospíšil.

První šance domácích přišla již ve třetí minutě, když si na první rohový kop zápasu naběhl Vít Beneš. Po teči jednoho z brněnských obránců ale míč zamířil pouze do zámezí. Z úvodní herní převahy Jablonce se v prvních patnácti minutách však neurodilo nic víc, než utěšená rána Loučky přímo do náručí Hladkého.

Hráči obou celků se prali s úmorným vedrem a příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Jablonečí měli míč na svých kopačkách častěji, což vyplývalo především z jejich aktivního pressingu, po kterém Zbrojovka často zbytečně ztrácela míče už na vlastní polovině. Co do defenzívy bylo však Brno bezchybné a Baumitu se těžko hledala cestička za záda Brněnských.

Když to nešlo postupnou kombinací, ujala se rána z velké vzdálenosti. Po střetu s Luďkem Pernicou zůstal na útočné polovině ležet Roman Fischer, rozhodčí však akci Jablonce nepřerušil a na jejím konci poslal Tomáš ČÍŽEK úžasnou ranou domácí do vedení.

Zbrojovka se osmělila až v nastaveném čase, když poprvé dokázala domácí uzamknout kolem jejich vápna; ze série centrů se však šance nenarodila. Před poločasovou pauzou si ale Brněnští sami ukázali cestu, jakou se vydat v půli druhé.

Ještě větší horko bylo příznivcům Zbrojovky v 52. minutě, když se sám na Hladkého řítil Doležal, ten si však v klíčový okamžik příliš pokopl míč. Brněnský brankář držel akcie hostů i nadále, když si poradil s dalším samostatným nájezdem, ve kterém se ocitl střelec úvodní branky Čížek. Snaha o ofenzivnější hru Brna bohužel přinášela okna v zadní linii.

Dopředu se pěknou ranou prezentoval Pavel Zavadil, bohužel však trefil pouze prostor, ve kterém se pohyboval domácí brankář Hrubý. Hned o chvíli později hlavičkoval po Zavadilově centru Pašek, jeho pokus byl ale zblokován na roh.

Fotbal se hrál o poznání lepší a do šancí se dostávaly oba celky. Po Kopicově centru měl blízko druhé brance Doležal, Hladkého branku však přestřelil. Z následného kontru přišla v 65. minutě největší šance Brněnských na vyrovnání. Po Hyčkově centru se k hlavičce dostal David Pašek, štěstí však v tento okamžik nestálo na straně Zbrojovky a míč se snesl jen na břevno. O minutu později pálil po hezké kombinaci Zavadil, ale opět pouze doprostřed. Zbrojovka se po hodině hry nadechla k náporu a sahala po vyrovnání. Vzadu vznikající nebezpečné situace řešil často vyběhnutím až mimo pokutové území Václav Hladký, který tak dal vzpomenout na výkony Manuela Neuera z nedávno skončeného Mistrovství světa.

Brno si skutečně za snahu ve druhé půli bod zasloužilo, nebylo mu však dnes souzeno. Závar po centru střídajícího Stanislava Vávry osm minut před koncem skončil pouze faulem na gólmana a když dvě minuty před koncem přidal druhou branku domácích Martin POSPÍŠIL, bylo jisté, že Zbrojovka si na první body bude muset počkat až do domácí premiéry.

Václav Kotal (Zbrojovka Brno) "V prvním poločase jsme moho zajímavých akcí neviděli. Přišlo mi, že naši hráči čekaji, s čím vyrukuje soupeř, a pohříchu jediným fotbalovým momentem byl krásný gól soupeře. Po změně stran nás podržel Venca Hladký a my pak převzali otěže zápasu, při zakončení do břevna k vyrovnání mnoho nechybělo. V závěru pak soupeř naši hru na riziko potrestal druhým gólem a nezbývá mi, než mu pogratulovat k zasloužené výhře."
Na výkonu z druhé půle zápasu můžeme stavět, řekl pod Ještědem brněnský kapitán
27.07.2014 | Jan Hrabálek

Na výkonu z druhé půle zápasu můžeme stavět, řekl pod...

Slunce ozařovalo plochu jabloneckého stadionu během celého zápasu i při odchodu hráčů do šaten....