Zbrojovka veze z Olomouce bod po remíze 1:1

Zbrojovka veze z Olomouce bod po remíze 1:1

O l o m o u c - Zbrojovka zavítala v rámci 4. kola Synot ligy do Olomouce, kde nedokázala zvítězit již třináct let. Přestože se zásluhou Pavla Zavadila dostala do vedení, po následném vyloučení Michala Škody dohrávala v deseti a nakonec musela bránit vyrovnaný stav.

Zbrojovka do zápasu nenastoupila vůbec špatně. Domácí obrana měla co dělat, aby zabránila několika nebezpečným výpadům brněnského mužstva. Nejprve však zahrozila právě olomoucká Sigma. V osmnácté minutě se ke střele z velmi slibné vzdálenosti dostal Plšek, jenže dobře postavený Melichárek jeho střelu dokázal zneškodnit a po rychlém zákroku brněnské defenzivy se domácí hráč ani nedostal k dorážce. Hned v následující minutě mohli pro změnu skórovat Brňané, když se Škodovi podařilo prodrat se z levé strany do šestnáctky a podsunout míč Paškovi. Jeho zakončení však skončilo pouze v náručí Miloše Buchty. David Pašek se do velké příležitosti probojoval také ve 25. minutě, když naskočil na Lutonského milimetrový centr. I v tomto případě si však vylámal zuby na domácím brankáři.

Hráči obou mužstev se snažili o velmi důslednou obrannou hru, a přestože jak domácí, tak hosté hýřili útočnou aktivitou, do nebezpečných zakončení se jim dostat nepodařilo. Ve 37. minutě se sice do nadějné pozice probojoval domácí Václav Vašíček, jenže vhodný okamžik pro střelu prováhal a Melichárek tak ani nemusel zasahovat. Ve 43. minutě zase na druhé straně rozehrával volný přímý kop ze zhruba pětadvaceti metrů Zavadil, pálil však pouze do míst, kde stál připravený Buchta. Po první půli se tak hráči vraceli do kabin za bezbrankového stavu.

Úvod druhé půle byl velmi vlažný. První vážnější příležitost přišla až v 67. minutě, když pohlednou kombinaci olomouckých hráčů zakončoval Ordoš. Jeho střela však skončila více než metr nad břevnem. O minutu později, tedy v 68. minutě, jsme však konečně byli svědky otevření skóre. David Pašek našel přesným centrem Michala Škodu, ten rozvážně posunul sbíhajícímu Pavlu ZAVADILOVI, který chladnokrevnou střelou k pravé tyči nedal Buchtovi v bráně Sigmy šanci.

Radost z vedení zkazila Flintě situace ze 76. minuty, kdy Michal Škoda povalil domácího kapitána Rajnocha na zem, za což následně viděl červenou kartu. Poslední čtvrthodina tak proběhla ve znamení domácí přesilovky. Brněnští hráči v deseti lidech bránili vedení rovných sedm minut, v 83. minutě bylo znovu vyrovnáno po rohovém kopu domácí Sigmy, který Plšek hlavou posunul na Tomáše CHORÉHO, jenž přesnou střelou z otočky poprvé překonal Melichárka mezi brněnskými tyčemi.

Olomouc po vyrovnávací brance tlačila, jak to jen šlo, Zbrojovka se bránila s vypětím všech sil. Nebezpečnou hlavičku Ordoše musel v nastaveném čase likvidovat Melichárek. Domácímu týmu se však nakonec kýžený gól vstřelit nepodařilo a Zbrojovka tak doveze z Hané jeden bod.

Sestřih utkání

Plusový bod, ale sahali jsme po třech, mrzelo trenéra Kotala po remíze v Olomouci
15.08.2015 | Martin Lísal

Plusový bod, ale sahali jsme po třech, mrzelo trenéra...

O l o m o u c - Řada šancí, dvě branky, skvělá atmosféra, spousta emocí. Utkání Zbrojovky na hřišti...
Podobné zápasy mají vždycky náboj, těší se Kotal na konfrontaci se Sigmou
14.08.2015 | Martin Lísal

Podobné zápasy mají vždycky náboj, těší se Kotal na...

B r n o - Výsledky Zbrojovky v úvodu soutěže zatím odpovídají dějišti utkání - dvě výhry doma,...

Fotogalerie

Všechny fotografie