Krize pokračuje. Brno znovu nedokázalo vstřelit gól a na Slovácku padlo

Krize pokračuje. Brno znovu nedokázalo vstřelit gól a na Slovácku padlo

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V utkání sestupem namočených celků si Zbrojovka dokázala v první půli vypracovat dvě dobré šance, strany se ale střídaly za bezbrankového stavu. Vzápětí poté, co velkou šanci spálil Juhar, otevřel skóre povedeným obstřelem domácí Juroška. Když vyrovnání nepřinesla v závěrečné desetiminutovce ani Škodova hlavička, ani přímý kop Pilíka, skončilo moravské derby těsnou výhrou Slovácka.

Jako první po deseti minutách hry zahrozilo Brno. Michal Škoda si na hranici vápna efektně nachystal míč na levačku, poté ale přímým nártem jen trefil prostor, ve kterém se pohyboval gólman Heča. Slovácko v první půli častěji kontrolovalo míč, větší šanci si ovšem nevypracovalo. V dobré pozici před Melichárkem byl ve 23. minutě Sadílek, jeho slabý pokus ale Pavlík dokázal zblokovat. Po půlhodině hry přišla druhá dobrá šance Zbrojovky, tentokrát z rohu. Lukáš Vraštil vyhrál hlavičkový souboj a posunul míč ke Konstantinu Bazeljukovi, ten ale v pádu z otočky pouze nastřelil obránce před sebou. Poločas pak ukončily dvě dalekonosné rány domácích. Nad bránu mířil Petr, o něco lépe si už v nastavení vedl Juroška, jehož ránu musel Melichárek vyškrábnout nad břevno.

Ve druhém poločase se hra opticky srovnala a byla to Zbrojovka, kdo si vypracoval další šanci. V 57. minutě vybojoval míč na útočné polovině Acosta a vybídl ke sprintu do vápna Zikla. Ten sice míč ztratil, svým důrazem jej ale dokázal na úrovni brankové čáry získat zpět a přihrávkou proti noze nachystat ideální zakončení Martinu Juharovi, jenž ovšem ve vyložené příležitosti selhal a zamířil jen vedle. Brno tak mohlo jít do vedení, místo toho ale bylo za minutu všechno jinak. Po ztrátě Zbrojovky na vlastní polovině si míč na levačku navedl Jan JUROŠKA a obstřelem poslal domácí do vedení.

O rychlé vyrovnání se pokusil Rafael Acosta, ani jeho lob z úhlu se ale mezi tři tyče nevešel. Střelecká mizérie Zbrojovky pak vyvrcholila v 83. minutě. Vraštil naservíroval míč na hlavu Michalu Škodovi, brněnský forvard jej ale mezi tři tyče umístit nedokázal. Když vedle skončil také přímý kop střídajícího Pilíka v poslední minutě, ukončil sudí Ardeleanu zápas za stavu 1:0 pro domácí Slovácko.

Zbrojovka tak nedokázala vstřelit gól již v pěti po sobě jdoucích zápasech a propadla se v ligové tabulce na poslední příčku.

Vraštil po Slovácku: Dokud je šance, musíme věřit a bojovat
15.04.2018 | Martin Lísal

Vraštil po Slovácku: Dokud je šance, musíme věřit a...

B r n o - Smutek, zklamání a vztek - takové pocity převládaly v kabině Zbrojovky krátce po skončení...
Pivarník po Slovácku: Opakuje se to pořád dokola, i zkušení hráči selhávají v koncovce
14.04.2018 | Martin Lísal

Pivarník po Slovácku: Opakuje se to pořád dokola, i...

U h e r s k é H r a d i š t ě - Zbrojovka nezvládla další klíčový souboj a v záchranářském duelu...
Zbrojovku čeká atraktivní moravské derby na Slovácku!
13.04.2018 | Martin Lísal

Zbrojovku čeká atraktivní moravské derby na Slovácku!

B r n o - Sedm kol do konce soutěže. Sedm bitev, které rozhodnou o tom, kdo si zajistí místo v...

Fotogalerie

Všechny fotografie