Z jasného zápasu drama, postup trefili Šumbera s Pázlerem

Z jasného zápasu drama, postup trefili Šumbera s Pázlerem

PETŘKOVICE - Zbrojovka ze hřiště Petřkovic veze postup do 3. kola MOL Cupu, ten ale nakonec musela vybojovat až v prodloužení. Dvougólové vedení zajistily Brnu v prvním dějství trefy Šumbery, o dvě branky pak hosté vedli znovu čtvrthodinu před koncem poté, co na snížení Neumanna zareagoval svou první trefou v brněnském dresu Jan Pázler. Dva rychlé zásahy domácích ale nakonec poslaly zápas do prodloužení, které svou druhou brankou v utkání rozhodla nová útočná akvizice Zbrojovky.

V sestavě Zbrojovky vůbec poprvé v soutěžním utkání chyběl Pavel Eismann, volno dostali také David Krška a Antonín Růsek. Levého obránce hrál dnes Šimon Šumbera, který na této pozici nastupoval doposud jen v přípravě.

Brňané vstoupili do utkání aktivně, do vápna posílali centry a poměrně často také dlouhé auty. A jeden takový vedl k první brance. Sukup poslal míč do šestnáctky, kde se k hlavičce dostal Magera. Míč se odrazil od břevna a ujal se jej pohotový Šimon Šumbera, jehož dorážka znamenala úvodní trefu v utkání.

Míč byl i ve zbytku půle převážně v moci hostů, ovšem domácí dokázali také zahrozit. Tilkeridis se prodral až do vápna, k jeho přihrávce si svoje naštěstí stihl říci Halouska a míč vykopl do bezpečí. Následně musel včasným výběhem hasit další hrozící nebezpečí. V samotném závěru půle se skóre měnilo podruhé. Bartolomeu centroval do vápna, kde obrana Odry odvrátila míč jen k Šimonu Šumberovi a ten opět prokázal svou pohotovost. 0:2 po půli.

Do druhého dějství nastoupil na straně domácích čerstvý hráč Neumann. Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by to mělo pro Zbrojovku znamenat nějaký problém. Hosté vedli o dvě branky a neustále se snažili náskok navýšit. Své štěstí zkoušel Bartolomeu z přímého kopu, bránu ovšem minul. Ani Přichystal se v několika nadějných situacích k nebezpečnější střele nedostal a přišel trest.

Zhruba po hodině hry byl ve vápně povalen zmíněný Neumann, navzdory nepsanému pravidlu si sám vzal míč a nařízenou penaltu s přehledem proměnil. 1:2. Po pár minutách tentýž hráč prověřil Halousku, po jeho jistém zákroku se k míči dostal znovu a s pomocí nechtěné teče jednoho z obránců jej poslal do břevna.

Další pokus Neumanna Halouska vyrazil na roh, poté začalo opět hrozit i Brno. Fousek pálil tvrdě a bez přípravy, Lapeš s námahou vyrazil. Stejný hráč ovšem v 74. minutě centroval do šestnáctky a míč si našel střídající Jan Pázler, který Brnu vrátil dvougólový náskok.

Branka na 3:1 měla přinést uklidnění, leč stal se přesný opak. Hlasatel ještě neskončil s oznámením předchozího momentu, když se po dobré průnikové přihrávce k míči dostal Szotkowski a povedenou akci zakončil neméně povedeným lobem. A bylo to zase jen o gól.

Domácí byli politi živou vodou, na kopačky hostů se naopak plíživě vkrádala nervozita. A rázem bylo ještě hůř, ve vápně nedokázali Zbrojováci v tísni odvrátit míč a Adamík pohotově vyrovnal. Deset minut před koncem byl stav nerozhodný!

Brňané se pokoušeli o odpověď, Pázlera ale zastavil ofsajd a neujal se ani odvážný výpad stopera Kryštůfka. Bariš střílel vedle brány, Magerovu hlavičku sebral Lapeš. Rozhodnout mohla i Odra, nepřehlednou situaci ve vápně ale Halouska s přispěním tyče ustál. A šlo se do prodloužení.

V něm oba týmy využily možnost dodatečného střídání. A čerstvý muž Peter Štepanovský se hned pokusil vzít otěže zápasu do svých rukou. Nejprve po přihrávce od Pázlera mířil v dobré pozici nad bránu, na konci prvního prodloužení si ale role vyměnili. Pachlopník prchl do brejku, přihrál Štepanovskému a ten místo střely vyhledal ještě Jana Pázlera, což se ukázalo jako dobré rozhodnutí. Posila z Liberce se nerozpakovala a napálila míč do šibenice.

Ve druhé části prodloužení se Zbrojovka snažila držet míč ve snaze nepřipustit další komplikaci a rozhodnout. Pázler útočil na hattrick, dvěma zákroky mu ale radost zatrhl Lapeš. Odra mobilizovala síly, výsledkem byl ještě jeden Neumannův pokus, míč ovšem mezi tyče nezamířil a duel tak nakonec skončil těsnou výhrou Zbrojovky.

Ohlasy trenérů

Pavel Šustr: "Zápas se nám povedlo rozehrát poměrně dobře, když jsme nejprve skórovali po dlouhém autu a v závěru půle přidali gól do šatny. Za stavu 2:0 a 3:1 jsme měli zápas v klidu dohrát, místo toho jsme ale domácí posadili na koně a nechali je vyrovnat, což je na pováženou a stálo nás to hodně sil navíc v prodloužení. Povinnost v podobě postupu jsme splnili, do optimálního rozpoložení ale máme pořád daleko."

PREVIEW: Ve druhém kole MOL Cupu se Zbrojovka vydá do Petřkovic
27.08.2019 | Martin Lísal

PREVIEW: Ve druhém kole MOL Cupu se Zbrojovka vydá do...

B r n o - Zbrojovka absolvuje v srpnu již druhý "anglický" týden, když se hned dvakrát vydá za...