Zbrojovka poprvé prohrála, nestačila na Jablonec

Zbrojovka poprvé prohrála, nestačila na Jablonec

Ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže našla Zbrojovka poprvé přemožitele. V duelu o čelní příčky tabulky nestačila na Jablonec, kterému podlehla 1:4. Autorem jediné brněnské trefy byl Lamine Fall, pro kterého to byl premiérový gól v první lize.

Zbrojovka začala druhý domácí zápas za tropického počasí opět aktivně a hlavně útočná dvojice Švancara - Halaška dělala v prvních minutách svým pohybem jablonecké obraně potíže. První velká šance přišla v 17. minutě, kdy se po šlapáku na Pavla Zavadila sám jmenovaný postavil k přímému kopu z ideální vzdálenosti, avšak těsně minul. Jablonečtí také vystrkovali růžky a brněnští zadáci museli čelit několika závarům ve vlastním vápně.

Baumit pomalu začínal přebírat otěže zápasu a za aktivitu byl odměněn. Na střelu Nováka ze 32. minuty dokázal Doležal ještě zareagovat, o minutu později však Eliáš překvapivým lobem dopravil míč od tyče za čáru. Inkasovaný gól nabudil Brno k větší aktivitě. Ve 36. minutě se do nebezpečného zakončení tlačil Pašek, ale jeho zblokovaná střela skončila mimo. Poločas ukončila nepřesná hlavička Davida Lafaty po rohu, do kabin se tedy šlo za nepříznivého stavu pro Zbrojovku.

Do druhé půle naskočil místo Šoljiče Fall a trenér Čuhel tak vyslal jasný signál k posílení ofenzívy. Poločasová řeč skutečně zabrala, Zbrojovka se zlepšila, avšak v 56. minutě přišel další smolný okamžik, kdy Vaňkův volej nešťastně tečoval Pašek a míč zamířil přesně k tyči - 0:2.

Obrovská šance na snížení přišla v 67. minutě, kdy se po pohledné kombinaci Zbrojovky dostal do zakončení hlavou Halaška, golman Valeš ale zachránil Baumit skvělým zákrokem. Další hlavička již však byla gólová. V 69. minutě rozehrával míč od rohového praporku Husár, do vzduchu se pověsil Lamine Fall a Valeš byl tentokrát krátký - 1:2.

Po kontaktním gólu se Zbrojovka zabydlela na polovině Jablonce, místo vyrovnání ale přišel v 81. minutě šok. Kaufman fauloval ve vápně, k penaltě se postavil Lafata a jablonečtí šli opět do dvoubrankového vedení. Hra vabank Zbrojovce nevyšla a hned o minutu později přehodil vyběhnuvšího Doležala Čížek - 1:4.

Zbrojovka se dál snažila alespoň o zkorigování výsledku, gólem však v jasné šanci pohrdnul Nekuda. Další šance již utkání nenabídlo a Zbrojovka tak poprvé ztratila všechny body, když podlehla Jablonci 1:4.

Video (ČT)

Ohlasy trenérů

Petr Čuhel (Brno): "Naše obranná hra dnes nebyla vůbec dobrá. Nejde jen o obránce, ale o obrannou hru celého mužstva. Nevím, proč jsme tolik ustupovali dozadu, možná z respektu k soupeři. Musíme to zlepšit hned v dalším utkání."

Václav Kotal (Jablonec): "Situaci jsme si zkomplikovali vlastní nedisciplinovaností, kdy domácí snížili na 2:1. Po třetím gólu už jsme si zbytek utkání pohlídali."

Na první prohru musíme rychle zapomenout, říká Pavel Zavadil
20.08.2012 | Lucie Hromádková

Na první prohru musíme rychle zapomenout, říká Pavel...

B R N O - V nedělní večer se k prohře s Jabloncem vyjádřili hned dva fotbalisté Brna. Jako první...
Snad nám fanoušci pomůžou i v dalších zápasech, doufá Josef Kaufman
20.08.2012 | Lucie Hromádková

Snad nám fanoušci pomůžou i v dalších zápasech, doufá...

B R N O - Po Pavlu Zavadilovi se k prohranému utkání s Jabloncem vyjádřil také osmadvacetiletý...
V utkání se Slavií musíme zlepšit obrannou hru, nabádá kouč Čuhel
19.08.2012 | Lucie Hromádková

V utkání se Slavií musíme zlepšit obrannou hru, nabádá...

B R N O - Ve svém čtvrtém utkání v dobře rozjeté sezóně se Zbrojovce poprvé nepodařilo bodovat a...

Fotogalerie

Všechny fotografie