Béčko remizovalo s Lanžhotem

Béčko remizovalo s Lanžhotem

B r n o - Fotbalisté B týmu hostili ve šlágru divizní soutěže Lanžhot. V souboji o vedení v tabulce byla k vidění řada šancí, více jich měla domácí Zbrojovka - v ADAX INVEST Areně nicméně branka nepadla. Oba týmy poprvé tratily body, první zůstávají díky lepšímu skóre Zbrojováci.

Trenér Lukáš Kříž využil při reprezentační pauze v základní sestavě opět služeb obránce Josefa Divíška, který před týdnem rozhodl zápas na hřišti béčka Líšně. Nastoupil také Tomáš Smejkal a do druhé půle Nicolas Martinek. Stále naopak chyběl ne zcela uzdravený Ota Kohoutek.

Po úvodních minutách oťukávání byli daleko aktivnější fotbalisté Zbrojovky, k dispozici měli několik rohových kopů i nadějných situací. Vážněji zahrozili až po pětadvaceti minutách, kdy dalekonosnou ránu jednoho z fotbalistů Zbrojovky vyrazil Odráška před sebe. U míče byl jako první David Pavlík, kterého gólman hostů skvěle vychytal a druhá dorážka šla do tyče.

Další šanci zapsali domácí o deset minut později, kdy si míč zprava navedl do středu Kolečkář, rána levačkou zamířila o kousek nad. Až poté se osmělil i Lanžhot, kdy to z dálky po zemi zkoušel Krč, ovšem Hložánek si připsal snadný zákrok. Největší šance Zbrojovky přišla v závěru půle, kdy k povedené ráně natáhl Smejkal a lehce tečovaný pokus skončil na břevně. Hosté měli velké štěstí, neboť Odráška se za střelou pouze ohlédl. Z těžké dorážky pak Strnad mířil hlavou nad.

Druhou půli začali lépe hosté, Burac se zprava prohnal do vápna a tvrdě střílel, tečovaný pokus skončil na boční síti. Po necelé hodině hry se pak Ravas ve vápně nadvakrát protáhl do zakončení přes Šlapanského, Hložánek byl ale opět na místě. Domácí kontrovali nebezpečným centrem Vita, ten proletěl až na zadní tyč, kde pozorný Odráška zasáhl.

Dvacet minut před koncem se skóre duelu nepovedlo otevřít ani Smejkalovi, jehož rána z přímého kopu kousek za vápnem šla přes zeď nad břevno. Podobně to to zkoušel ze hry deset minut před koncem střídající Martínek, i on mířil o pár čísel nad břevno. Utkání mířilo do finiše a Burac zajímavým centrem hledal Ravase, ten sám před Hložánkem na míč nedosáhl.

Zbrojovka se snažila šlágr kola v závěru přeci jen překlopit na svou stranu a po sraženém centru z přímého kopu přistál ve vápně míč u Šlapanského, ten po kličce obránci střílel nad. Duel tak branku nepřinesl, oba celky si podělily po bodu a zůstávají v nové sezóně neporaženy.

PREVIEW: Béčko přivítá v ADAX INVEST Areně Lanžhot!
B-tým
08.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko přivítá v ADAX INVEST Areně Lanžhot!

B r n o - Brněnský stadion uvidí v neděli 10. září divizní šlágr v podobě nefalšovaného boje o...

Fotogalerie

Všechny fotografie