Béčko na úvod jara podlehlo Holešovu

B r n o - Fotbalisté brněnského "B" týmu podlehli v úvodním jarním utkání Holešovu 2:4. Na první dva góly soupeře dokázali odpovědět Hladík s Kohoutkem, potřetí už se ale Brňanům vyrovnat nepodařilo.

Béčko Zbrojovky, které do jarní části vstupovalo se šestého místa, mohlo od úvodních minut souboje s Holešovem počítat i s posilami z A-týmu. V základní sestavě se objevili obránci Jan Štěrba s Josefem Koželuhem a útočník Jan Hladík.

Úvod utkání ale patřil osmému celku tabulky, Holešov poslal do vedení v deváté minutě Tomáš Uhřík, který utekl obraně a zakončil svou akci přesnou střelou – 0:1. Zbrojovka kontrovala za tři minuty, kdy po faulu na Vantucha byla nařízena penalta a tu Jan Hladík přesnou ranou doprostřed branky proměnil – 1:1.

Další slovo však měli zkraje dvacáté minuty hosté, když Semenyna vysunul za obranu Viléma Gettlera a ten obstřelil domácího brankáře na zadní tyč – 1:2. Zbrojovka od té chvíle měla více ze hry a tlačila, kromě několika nebezpečných centrů a zblokovaných střel zpoza vápna však do konce půle větší šanci nevyprodukovala.

Vyrovnání tak mohl přinést až úvod druhé půle, kdy po rohu Brna a závaru ve vápně byla nařízena již druhá penalta. Té se ujal opět Jan Hladík, tentokrát mířil placírkou k pravé tyči, jenže gólman hostů Janalík jeho pokus vyrazil. O vyrovnání se následně pokoušel aktivně hrající Kohoutek, z dálky vyslal v krátkém sledu dvě ostré rány a brankář Holešova měl co dělat, aby obě střely vyrazil.

V další velké šanci se po hodině hry po centru zprava objevil Sedlák, jehož hlavičku gólman Janalík senzačně vyrazil na čáře a poradil si i s dorážkou Vantucha. Vyrovnání tak přinesla až 78. minuta, kdy se k rozehrávce přímého kopu na levé straně postavil Ota Kohoutek, jeho střílený centr na bližší tyč nakonec Sedlák dle sudích netečoval a Janalíkovi propadl míč pod tělem do sítě – 2:2.

Zbrojovka cítila šanci na obrat, jenže místo toho přišla další studená sprcha. Jen dvě minuty po srovnání zapomněla obrana Brna ve vápně na Mariána Kováře, který zavíral zadní tyč a z voleje prudkou ranou o břevno rozvlnil síť – 2:3. Hosté od té chvíle utkání kontrolovali a dobře kouskovali tlak soupeře, navíc pět minut před koncem přidali i čtvrtý zásah, když se z přímého kopu ukázkově k tyči trefil Ihor Semenyna. – 2:4. Béčko Zbrojovky tak vstoupilo do jarní části domácí prohrou.