Béčko si doma poradilo s Pelhřimovem a dál vede tabulku

B R N O - V předposledním domácím zápase podzimu v divizi D přivítalo B-tým brněnské Zbrojovky na svém hřišti Pelhřimov. Do vedení se domácí favorit dostal na konci první půle po výstavní ráně Petera Juritky, tříbodovou výhru poté pojistil v závěru střídající David Pavlík.

Trenér Lukáš Kříž po první porážce v sezóně v minulém kole v Novém Městě na Moravě využil tentokrát v sestavě i některé hráče z áčka - Nicolase Martinka, Zdeňka Tomana a Pavla Gaszczyka. Do brány se postavil uzdravený Hložánek.

První šanci duelu proti Pelhřimovu měl ovšem ten nejzkušenější z hráčů na place. Peter Štepanovský se v desáté minutě dostal za obranu a už chtěl gólmana přelobovat, ten jeho pokus vyškrábl nad branku. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem, ale často naráželi na hluboký blok soupeře na vlastní polovině.

Až po necelé půlhodině Šmid kolmicí nechal po levé straně rozběhnout Tomana, ten z jedničky odcentroval na malé vápno, jenže osamocený Kluska zblízka z voleje pálil nad. Ve 36. minutě už se nicméně domácí do vedení dostali, po obléhání vápna soupeře napřáhl Peter Juritka k parádní ráně z dálky pravačkou a jeho pokus zapadl krásně do protější šibenice - 1:0. V závěru půle kontrovali hosté velkou šancí, když zprava utekl Fialka, jehož ránu směřující na zadní tyč vyrazil Hložánek špičkou kopačky na roh.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí a drželi se na polovině soupeře. Dobrou palebnou pozici měl za vápnem Vit, technická rána se ale mezi tři tyče nevešla. V dalších minutách Zbrojovka opět častěji kontrolovala míč, vycházela z pevné defenzívy a hosty k ničemu většímu směrem vpřed nepustila. Až čtvrthodinu před koncem měl zvýšení skóre na kopačce Martinek, po průniku zleva kolem brankové čáry pálil na přední tyč, ovšem Leška byl připraven.

Hru Zbrojovky v závěrečné pasáži zápasu vyrázně rozhýbali střídající Kohoutek, Pavlík a Černý. Právě spolupráce prvních dvou jmenovaných mohla přinést druhý gól, Pavlík z dobré pozice už dokonce překonal brankáře, ale toho před čarou zastoupil spoluhráč z obrany. Mrzet to však Davida Pavlíka nemuselo, když ho minutu před koncem řádné hrací doby vyslal Štěpanovský chytrým obloučkem za obranu, domácí forvard si hlavou píchl míč kolem brankáře a do prázdné branky pojistil výhru Brna - 2:0.

Béčko Zbrojovky se tak vrací na vítěznou vlnu a vede tabulku o šest bodů, druhý Lanžhot má však nedělní zápas k dobru.

PREVIEW: Béčko se utká s Pelhřimovem