Juniorka znovu vítězně - Slovácko porazila 4:2

B r n o - Juniorka Zbrojovky pod trenérem Dostálkem válí - dva zápasy, sedm vstřelených gólů a šest bodů. Na Srbské dnes Brňané zdolali Slovácko 4:2. Dvěma góly položil základ k výhře Dominik Janošek, další trefy přidali David Gáč a Filip Krula.

Utkání hrané na Městském fotbalovém stadiónu v Brně v Srbské začalo pro domácí skvěle. Už ve druhé minutě se Gomesova přihrávka z pravé strany odrazila před Dominika Janoška, který se z hranice vápna opřel z první do střely placírkou a ta po teči obránce s přispěním levé tyče zapadla za záda gólmana Trmala. Za sedm minut nato mohl zvýšit po vysunutí od M. Vintra Kroutil, ale brankář hostů jej vychytal.

Domácí se nakonec druhé trefy dočkali. Právě M. Vintr byl ve vápně faulován, Zbrojovka dostala k dispozici penaltu, ke které se postavil Dominik Janošek a se štěstím svou ranou k levé tyči procedil míč pod padajícím gólmanem Slovácka do sítě. Ve třiadvacáté minutě bylo pro domácí barvy ještě veseleji, když rozehrávali na pravé straně přímý kop, centrovaný míč brankář Trmal podskočil a stoper David Gáč se jednoduchou hlavičkou do úplně prázdné branky zapsal také mezi střelce.

Zbytek poločasu patřil hostům. Nejprve Suchý po centru zleva minul z voleje přední tyč, aby pět minutě před koncem poločasu šel Kubala ze strany sám na branku, přeloboval Flodera, ale toho na brankové čáře zastoupil obránce. Další možnost měl po centru Yua opět na zadní tyči Pospíšil, ten ale z voleje sklepl míč ze vzduchu z voleje vedle zadní tyče a v závěru poločasu Floder nadvakrát u přední tyče famózně vychytal volného Ťoka.

Do druhé půle domácí vlétli, ale paradoxně inkasovali. Kubala se vpravo zbavil umně Gáče a napříč malým vápnem naservíroval míč na zadní tyč Kryštofu Pošpíšilovi, jenž před zcela prázdnou brankou nezaváhal. Po hodině hry mohl náskok rozmnožit Krejčí, ale jeho střela se do sítě nevlezla, a Slovácko z brejku podruhé snížilo. Ťokův centr našel ve vápně přesně nabíhajícího Filipa Kubalu a ten dloubl míč nad padajícím Floderem.

Vyrovnat mohl dvacet minut před koncem Yu, ale míč na penaltě poslal z voleje jen vysoko nad. Drama se nakonec nekonalo. Po Gomesově povedeném průniku na pravé straně a následné přihrávce se balón dostal před Filipa Krulu a jeho rána z druhého doteku zapadla přesně k tyči. Zbrojovka měla duel pod kontrolou. Minutu před koncem navíc zahrávala ještě jednu penaltu, ale tu Trmal Krejčímu lapil a Krejčí následně neuspěl i ve své další velké šanci. Mrzet jej to však nemuselo, jeho celek porazil vedoucí Slovácko 4:2 a připsal si nesmírně cenné tři body.

Juniorka hostí Slovácko, hraje se od 11 hodin na Srbské
23.10.2017 | Martin Lísal

Juniorka hostí Slovácko, hraje se od 11 hodin na...

B r n o - Juniorka Zbrojovky se po třech týdnech představí na domácím hřišti, konkrétně na Srbské....