PŘÍPRAVA: S Podbrezovou jsme prohráli 2:4

Č e r v e n í k - Fotbalisté Zbrojovky podlehli na hřišti v Červeníku slovenské Podbrezové 2:4. O výsledku rozhodla zejména první půle, v níž se slovenský nováček prosadil třikrát. Za Zbrojovku korigovali skóre Blecha s Přichystalem.

V úvodu si oba soupeři vypracovali několik zajímavých standardek, ze kterých nicméně neudeřilo. Po prvních deseti minutách převzala otěže hry Podbrezová, která s gustem využívala nepřesností v defenzivě Brňanů. První varování přišlo v momentě, kdy Issa po dobrém uvolnění orazítkoval tyč.

Ve 12. minutě už se tentýž hráč prosadil, když ve vápně ukořistil míč a trefil se ranou z ostrého úhlu. V dalším z totožně obsazených soubojů pak byl úspěšnější Šiman, který Issovu ránu zneškodnil.

Zbrojováci nehrozili tak často, v nejslibnější situaci se ocitl Granečný, který odražený míč z voleje napálil těsně vedle. Věci se pak zase začaly dít v posledních pěti minutách. Další zmatky v obraně potrestali Issa a Kováčik a zdálo se, že první půle skončí tříbrankovým rozdílem. V samém závěru ale vybojoval penaltu Nečas a Filip Blecha se exekuce zhostil úspěšně.

Do druhé půle nastoupilo šest čerstvých hráčů, které v průběhu hry doplnil ještě sedmý Rogožan. Znát byla zejména přítomnost Kuby Přichystala, který se dostal do řady slibných možností. Proměnil až tu poslední, v 88. minutě - to už ovšem za stavu 4:1 pro Podbrezovou, o čtvrtý zásah se postaral Cobnan.

Slovenský tým tak Zbrojovce oplatil únorovou porážku a zvítězil na hřišti v Červeníku 4:2.

V sobotu proti Podbrezové
24.06.2022 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojováci sehrají v sobotu druhý přípravný zápas tohoto léta. Na hřišti ve slovenském...