První letní výhra - Zbrojovka zvítězila v Olomouci 2:0

O l o m o u c - Fotbalisté Zbrojovky odčinili páteční prohru v Blansku. Na hřišti Olomouce zvítězili po bezbrankové první půli 2:0 díky trefám Tondy Růska a Michala Ševčíka.

Trenér Machálek postrádal pro utkání lehce zraněné Pachlopníka s Černínem, po čtvrthodině musel navíc ze hry po zranění kotníku i Fousek. Na hřišti už se naopak objevil Jan Moravec, nejčerstvější akvizice v kádru.

V úvodní půlhodině byla nebezpečnější domácí Sigma, která několikrát vážně zahrozila. Hanáci ale míjeli branku, případně naráželi na připraveného Šustra. V závěru prvního dějství hrozila i Zbrojovka, Hladík a Koudelka ale v dobrých možnostech cestu k úvodní brance nenašli.

Po změně stran oba trenéři prostřídali a obraz hry připomínal první půli - nebezpečnější byla ze začátku Sigma. Nešpora nejprve vychytal Floder, po pár minutách trefil stejný hráč břevno.

V 69. minutě udeřilo na druhé straně. Marek Vintr se ve vápně elegantně zbavil protihráče a našel Antonína Růska, kterž se stal prvním brněnským střelcem letošní přípravy.

O pár minut později dopravili míč do sítě i domácí, radost ale stopl praporek pomezního. A vzápětí přišla gólová pojistka. Po rohovém kopu se ujal odraženého míče Michal Ševčík a svým prvním gólem upravil stav utkání na 2:0.

Trenér Machálek po utkání v Olomouci
05.08.2020 | Martin Lísal

O l o m o u c - Ve dvou jarních přípravných zápasech Brňané v Olomouci prohráli, v dnešním měření...
PREVIEW: Druhým letním soupeřem bude Olomouc
04.08.2020 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojovka má před sebou druhý letní přípravný zápas. Ve středu 5. srpna se od 10 hodin...