Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi

Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi

V L A Š I M - Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. Zbrojovka v závěrečném zápase sezóny zavítala do Vlašimi, kde dvakrát vedla, ale nakonec body s domácími dělila. Premiérové soutěžní trefy v "áčku" se dočkal Peter Juritka, druhý gól přidal Denis Alijagić.

Oproti domácímu vítěznému utkání s Kroměříží udělal kouč Lukáš Kříž do závěrečného duelu sezóny několik změn. Poprvé v sezóně naskočil od prvních minut Peter Juritka, v základu byli také Jakub Šural a Jiří Hamza. Na lavici už byl připraven i uzdravený Adam Kronus.

A právě zmíněný Peter Juritka byl ústřední postavou prvních minut, když ve čtvrté minutě po rychlé akci Brna a Fouskově asistenci prostřelil brankáře. Pro Petera to byl první soutěžní gól za Zbrojovku. Pak bohužel Brňané nedotáhli několik nadějných přečíslení a přišel trest. David Planka prošel až na hranici vápna a mířil přesně – 1:1. V závěru půle mohl strhnout vedení zpět na stranu Brna Alijagić, v brejku však střílel vedle.

Úvod druhé půle přinesl opět nápor Brna a faul Vlašimi na střílejícího Granečného, po němž byl nařízena penalta. Exekuce se ujal Denis Alijagić, který si troufl na zakončení po vzoru Antonína Panenky a bylo to 1:2. Brzy mohli domácí po rychlé akci odpovědět, ale Sváček vytáhl důležitý zákrok. Po hodině hry pak hosté pořádně zaměstnali Koláře, který podržel své barvy, chvíli nato ho po Juritkově střele dokonce zachránila tyč.

A znovu přišel trest v podobě vyrovnání v 66. minutě. Nabíhající Petr Kurka si ve vápně našel centr ze strany, ukázal důraz a prosadil se do odkryté části branky – 2:2. Do hry se následně dostali místo Juritky a Fouska Kronus s Novým. Závěrečné minuty přinášely řadu brejkových situací na obou stranách, větší šance však již nikoliv. Premiérovou šanci dostal v závěru také Filip Večeřa.

Zbrojovka zakončila sezónu remízou, 39 bodů znamená konečnou devátou pozici v tabulce.

Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi

V l a š i m - Zbrojováci završili letošní nepovedenou sezónou remízou na hřišti Vlašimi. V utkání...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...
PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...