Zbrojovka v Teplicích jen remizovala a v neděli musí vyhrát

T E P L I C E - Zbrojovka ve skupině o záchranu na čtvrtý pokud konečně skórovala a bodovala, leč bod z půdy Teplic je pro Brňany málo. Na úvodní trefu Texla odpověděl po necelé hodině hry Fila a další šance zůstaly na obou stranách nevyužity. Vzhledem k výhře Zlína nad Baníkem to tak znamená, že Brno musí v posledním kole pro zajištění účasti v baráži porazit právě Zlín.

Kouč Hašek oproti nedělnímu duelu v Jablonci učinil v sestavě opět několik změn. Vůbec poprvé se v lize za Zbrojovku představil v brance Vlastimil Hrubý, na hrot útoku se vrátil od úvodních minut kapitán Jakub Řezníček a po karetním trestu byl k dispozici Souček.

Do úvodní šance se po pěti minutách hry dostali právě Brňané, když za dlouhým míčem sprintoval Alli a Mucha neodhadl svůj výběh. Nigerijský křídelník si míč kolem něj píchl a chtěl střílet do prázdné branky, ovšem domácí gólman na poslední chvíli vychýlil nohou jeho střelu mimo. Paradoxně ovšem nenásledoval rohový kop, nýbrž jen odkop od brány Teplic.

V sedmnácté minutě už ovšem Zbrojovka první gól ve skupině o záchranu skutečně mohla slavit. Prodloužený centr z rohového kopu propadl k Allimu, který jej sklepl pod sebe na Jiřího Texla a ten parádní ranou vymetl šibenici. Mucha si na míč sice lehce sáhl, ovšem prudkou střelu nezastavil – 0:1.

Domácí kontrovali velkou šancí o pět minut později, kdy si na centr ze strany naskočil Fila a dokázal překonat Hrubého, toho však na brankového čáře zastoupil jeden ze spoluhráčů. V dalších minutách neměl ani jeden z týmů herní převahu, k vidění nebyly ani náznaky šancí. Až ve čtyřicáté minutě mohli hosté svůj náskok navýšit, když se ve vápně po práci Hladíka a Řezníčka odrazil míč k Endlovi, ten však v jasné tutovce poloodkrytou branku bohužel přestřelil. Následně pálil z dálky ostře Kučera, leč vedle, a v úplném závěru poločasu neuspěl v individuální akci ve vápně Alli.

Zkraje druhé půle se na první šanci čekalo až do 54. minuty, ovšem stála za to. Filip Souček se ujal rozehrávky přímého kopu a míč napálil směr branka velmi povedeně, jeho jmenovec Mucha v brance Teplic však vytáhl neméně povedený zákrok a zvládl i následnou dorážku. Domácí mohli svého brankáře za čtyři minuty navíc velebit o to víc, že se jim povedlo srovnat. Obrana Brna nechala hodně prostoru Danielu Filovi, který se opřel do dalekonosné rány a povedený pokus zapadl mimo dosah Hrubého k levé tyči – 1:1.

Vedení Brnu chtěl vrátit Alli, který se prokličkoval do šance ve vápně Teplic, ale jeho křižný pokus na poslední chvíli zablokoval Kučera. Na druhé straně pak znovu hrozil Fila, který mohl využít zaváhání Hrubého, ten ale druhou trefu pohrdl, když z úhlu trefil místo prázdné branky boční síť. Po hodině hry Brno poprvé vystřídalo a do hry se místo Fouska dostal Ševčík.

V závěru byli lehce aktivnější domácí, ale větší šanci si nevytvořili. Naopak v první minutě mohla klíčová situace přijít ve vápně Teplic, kdy do hry po centru Falty a domnělé ruce Chaloupka vstoupilo video, to však situaci jako penaltovou nevyhodnotilo. Oba celky tak zakončily duel remízou 1:1, což pro Zbrojovka vzhledem k dalším dnešním výsledkům znamená, že musí v neděli doma porazit Zlín, pokud chce pomýšlet na účast v baráži.

PREVIEW: Dalším soupeřem jsou Teplice!