Zbrojovka zvládla šlágr kola a posouvá se zpět na třetí příčku!

B R N O - Zbrojovka hostila v sedmadvacátém kole třetí Hradec Králové. V přímém boji o barážové příčky předvedla domácí "Flinta" výborný výkon a díky dvě gólům Petera Štepanovského a čistému kontu Jirky Flodera slaví návrat na barážové příčky.


Rozhodčí: Pechanec - Paták, Dresler.
Žluté karty: 4. Růsek, 80. Sukup, 87. Vraštil - 23. Kopečný, 40. Šípek, 75. J. Pokorný.
Červená karta: 45. Martinec (HRA)
Diváci: 4018
Komentář
Utkání s Hradcem Králové předcházela smutná událost. Minutou celostadiónového potlesku byla uctěna památka nedávno tragicky zesnulého brněnského odchovance Josefa Šurala. Oproti zápasu v Sokolově udělal trenér Šustr dvě změny. Absentujícího Krejčího (svalové zranění) nahradil Damián Bariš a Mageru nahradil v základu Antonín Růsek. Rozdílné bylo zprvu také rozestavení.
V úvodu duelu byli lehce aktivnější hosté. První šanci si vypracoval hradecký Vlkanova, ale po přetaženém centru trefil jen připraveného Flodera. Zbrojovka odpověděla o dvě minuty později. Štepanovský si pohrál s míčem na pravé straně, protáhl se do vápna a předložil míč před branku. Ten sice Šumbera dokázal lehce tečovat, ale usměrnit jej do sítě se mu nepovedlo. V další šanci vybojoval Štepanovský jen roh. To už byl ve hře Lukáš Magera, který nahradil zraněného Škodu.
Hra se následně na několik minut uklidnila a bylo znát, o jak důležité body se hraje. V jednatřicáté minutě všem přítomným zatrnulo. Kopečný dostal pas na pravé křídlo, poslal míč do druhé vlny agilnímu Vlkanovovi, jenž z dobré pozice těsně minul pravou tyč domácí branky.
Na šanci Vlkanova odpověděla Zbrojovka o deset minut později, a to tím nejlepším možným způsobem. Růsek vyslal dlouhý míč za obranu, nabíhající Štepanovský vyhrál rychlostí souboj s hostujícím obráncem a sprintoval za míčem. Proti letícímu míči vyběhl brankář Ottmar, ale v polovině své cesty se zastavil, při pokusu o navrácení uklouzl a Peter Štepanovský si proti prázdné brance ve skluzu poradil - 1:0. O tři minuty později se opět děly zajímavé věci. Pachlopník prchl defenzívě Hradce, těsně před vápnem jej fauloval Jakub Martinec, a ačkoli Pachlopník ještě vystřelil, tak hostující obránce trestu neunikl.
Ondřej Pechanec neměl jiné řešení než tasit kartónek červené barvy. Následoval volný kop z velice příhodné pozice pro “Flintu”. Jeho exekuci si vzal na starost střídající Lukáš Magera a těsně přestřelil bránu hostů. Brňané tak zbytek první půle dokázali uhrát s míčem na noze a do šaten šli za stavu 1:0.
Druhý poločas zahájilo Brno lehce pasivněji a ze hry měl o něco více hostující Hradec. To vše se změnilo v osmapadesáté minutě, Peter Štepanovský dostal míč do vápna, ale jeho střela na vzdálenější tyč svůj cíl minula o několik desítek centimetrů. O pár okamžiků později se dostal do šance opět slovenský fantom ve službách brněnské Zbrojovky, ale zpoza vápna svou ránou pouze donutil Ottmara k rutinnímu zákroku.
Dvanáct minut před koncem sklepl Magera dlouhý míč Přichystalovi, jehož zakončení na dlouhou nohu bylo v moci hostujícího brankáře. Definitivní úder domácích přišel až o pět minut později. Ondřej Vintr na levé straně pomotal bránící hráče, poslal prudký střílený centr na zadní tyč, kde si míč našla hvězda úterního večera, Peter Štepanovský a zblízka se nemýlil.
Závěrečné minuty i čtyřminutové nastavení domácí zvládli a dokázali udržet důležité tři body na domácí půdě. Třetí čisté konto v řadě navíc udržel brankář Floder a Zbrojovka poprvé v této sezóně zvítězila třikrát za sebou a dočasně posunula na třetí místo, které zaručuje účast v baráži o Fortuna Ligu.Fotogalerie
Související články
A-tým
Aktuality
29.11.2019
Prosba o vyplnění dotazníku
Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.
6.11.2019
Po Zbrojovce na basket!
Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.
24.10.2019
Béčko znovu na Srbské
Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.
10.10.2019
Béčko na Srbské
Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.
9.10.2019
Fanshop ve čtvrtek uzavřen
Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.
24.9.2019
Fanshop ve čtvrtek uzavřen
Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
13.9.2019
Endl a Jambor v repre
Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.
12.9.2019
Termín MOL Cupu
Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.
12.9.2019
S Hradcem v sobotu
Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.
29.8.2019
Fanshop ve čtvrtek uzavřen
Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.