Trenér Šustr před utkáním s Třincem

Trenér Šustr před utkáním s Třincem

B r n o - Dvě kola do konce, dva body náskok na čtvrtý Hradec. Zbrojováky čeká ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE poslední domácí utkání, v sobotu hostí od 15 hodin Třinec. Trenér Šustr před utkáním věří ve výhru i v bouřlivou a početnou kulisu!

Třinec díky třem výhrám poskočil do horní poloviny tabulky, útočník Dedič skóroval pětkrát v řadě - a podzimní zápas navíc Slezané vyhráli. Dost důvodů k tomu, aby Zbrojováci před utkáním rozhodně nic nepodcenili. "Třinec sehrál dobré zápasy, teď zvládli velice dobře domácí utkání se Žižkovem. Jsou v klidu, nemají co ztratit, pro nás to rozhodně nebude nic jednoduchého. Platí ale stále to, že chceme ovládnout každý zápas, tím spíš domácí. Hrajeme teď takové play-off, když zvládneme Třinec a pak Jihlavu, jsme v baráži a nemusíme se dívat doprava, doleva. Jiné okolnosti si nechceme připouštět," řekl před utkáním kouč.

V podzimním utkání zavelel k obratu Šimon Šumbera, aktuálně hráč Zbrojovky. "Ten zápas jsme odehráli špatně, ale to už nehraje roli. Teď se chystáme na domácí utkání, soupeře máme nasledovaného a víme, jak hraje. Můžeme se teď opřít o sérii výher, dostali jsme se díky tomu na třetí příčku a musíme zvládnout ještě dva kroky. Byl bych hodně rád, kdyby nás v sobotu přišla podpořit co nejvyšší návštěva, fanoušci nám výborné prostředí vytvořili už ve Vítkovicích i předtím s Hradcem a v dalších zápasech," pozval Šustr diváky na sobotní bitvu.

Zmínil tím sérii čtyř vítězství, která Zbrojováky posunula na kýženou barážovou pozici. "Zápas ve Vítkovicích jsme měli zvládnout s větší lehkostí, nebyli jsme v obraně tak pevní, darovali jsme soupeři dva góly. Teď máme po náročném programu týden na přípravu, ve středu jsme měli ostřejší trénink, malé hry, kluci si vyčistili hlavy. I zápas s Třincem bude totiž hodně o nastavení hlav," ví trenér.

Toho před zápasem nesužují žádné karetní tresty, absence jsou pouze zdravotního rázu. "Laďa Krejčí měl problém se zadním stehenním svalem, u něj věříme, že ještě nějaký zápas stihne. Michal Škoda začne od pondělí trénovat, u Honzy Sedláka se čeká, jak zareaguje koleno na léčbu. Plně připraven už je Petr Pavlík, který byl ve Vítkovicích na lavičce a hrál dvakrát za juniorku," komentoval Šustr marodku.

Hodně skloňovaným tématem zejména ve fanouškovských a novinářských debatách je nyní baráž, pro Zbrojáky to ovšem aktuálně téma není. "Nebavíme se o tom, řešíme závěr ligy. Když jej zvládneme, můžeme řešit baráž a soupeře v ní," řekl k tomu kouč.

další články

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...
Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...