VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Varnsdorf!

VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Varnsdorf!

B r n o - Po nádherném lužáneckém intermezzu se Brňané pustí znovu do bojů o druholigové body. V pátek 18. října přijede do Brna Varnsdorf. Hraje se od 19 hodin a zápas bude premiérou pro nového trenéra Miloslava Machálka.

Severočeši skončili v minulé sezóně na solidní šesté pozici, letošní ročník ale nerozjeli optimálně a aktuálně figurují na třinácté pozici. V posledním utkání si ovšem zvedli sebevědomí výhrou a navíc se mohou opřít o loňskou bilanci - jako jeden ze dvou týmů odešli ze zápasů proti Zbrojovce neporaženi.

Na stránkách zápasového bulletinu, který pro tuto sezónu vydáváme v inovovaném formátu, najdete tentokrát hned dva jinde nepublikované rozhovory - s Ondřejem Vaňkem a Pavlem Zavadilem. Někdejší kapitán Zbrojovky hovoří především o lužánecké exhibici, ke které se vrátíme také obsáhlým fotomateriálem. A součástí bulletinu bude samozřejmě i spousta dalšího čtení a fotek. Jeho cena je 10 korun 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem).

Pro letošní sezónu klub připravil novinku, která by měla zlepšit úroveň občerstvení na zápasech. Jedná se o takzvanou Pivní zónu, nalézající se za krytou západní tribunou. Její součástí bude pouze a jen točené pivo.

Další novinkou je obnovení dětského koutku (sektor U) s obsluhou a hlídáním. Jeho součástí je třeba skákací hrad, branky na fotbal, stolky na malování a neschází samozřejmě speciální občerstvení pro děti.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která v pátek otevře v 11:00. Před vstupem na západní tribunu najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Také letos je pro diváky na Srbské nachystána poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani zbylí soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny.

Tak tedy v pátek na Srbské. Vzhůru Brno!

Stručný profil soupeře

Náš šestý letošní soupeř leží na fotbalové mapě od roku 1938, před rokem tak oslavil kulaté osmdesáté výročí. Pro začátek si zdejší funkcionáři nevybrali zrovna nejlepší dobu, v neklidném pohraničí byla činnost českého klubu záhy přerušena a znovu se rozjela až po konci druhé světové války.

Varnsdorf hrál nejprve dvakrát třetí ligu, v roce 2010 pak administrativně postoupil do druhé nejvyšší soutěže. A v ní si Severočeši nevedou zle. Čtyřikrát skončili v horní polovině tabulky, senzací bylo zejména druhé místo v roce 2015. Jen vinou nevyhovujícího stadionu se vedení klubu vzdalo historické šance okusit první ligu, místo Varnsdorfu postupoval třetí Zlín. Od té doby Varnsdorf skončil postupně devátý a pak dvakrát jedenáctý, do horní poloviny tabulky se vrátil v minulé sezóně a dobyl šestou pozici. Tehdy byli Varnsdorfští postrachem favoritů a své o tom ví i Zbrojovka.

Ta nedokázala doma překonat houževnatou obranu týmu ze severu Čech a brala jen bod za remízu 0:0. Na hřišti soupeře bylo ještě hůř, prohra 0:2 byla druhou a poslední porážkou na jaře 2019. Oba soupeři se potkali i v sezóně 2011/12, kdy Brňané doma zvítězili 3:1, venku 2:1.

V letošním ročníku se Varnsdorfu zatím tak nedaří. Po třech remízách na úvod sezóny a prohře v Hradci přišlo cenné vítězství s Jihlavou, pak ovšem tým kouče Oulehly podlehl pětkrát za sebou a až vítězství s Vlašimí jej odlepilo od dna tabulky. V současnosti je Varnsdorf třináctý, s vůbec nejhorší defenzivou v soutěži.

Kádr týmu prošel před sezónou obměnou, pryč jsou například Dordič, Kouřil či gólman Porcal, rekordman v počtu čistých kont v minulé sezóně; do Hradce zamířil Zbrožek. Opačným směrem putoval na hostování Finěk, z Liberce přišel Kazda s Micovčákem a z Jablonce Breda. Dva poslední jmenovaní jsou se čtyřmi góly nejlepšími střelci mužstva, nejvytíženějším mužem pak je gólman Samoel, který nescházel ani minutu.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 4 zápasy (2 – 1 – 1), skóre 5:4

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zbožínek, Švancara, Doležal, Chigou, Pašek – Melinovič, Mach, Kocourek, Ondráček (všichni 1).

Poslední vzájemný zápas: 21.4.2019, Varnsdorf - Zbrojovka 2:0. Branky: Ondráček, Kocourek.

další články

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři
B-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři

K r u m v í ř - Brněnské béčko vstoupilo do přípravy úspěšně. Na hřišti Krumvíře nastříleli...
VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu
A-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky si v utkání 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Vyšehradu...
Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!
08.07.2020 | Martin Lísal

Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!

B r n o - 6, 3, 5, 5. Taková je střelecká bilance Zbrojovky v posledních domácích zápasech. Na...