Jakub Šural před utkáním s Prostějovem

Jakub Šural před utkáním s Prostějovem

B r n o - Obránce Jakub Šural nescházel v posledních šesti zápasech Zbrojovky na hřišti ani minutu. Nastoupil na pravém kraji obrany či na stoperu po boku tří různých spoluhráčů, naposledy spolu s uzdraveným Šmídem přispěl k výhře s Vyšehradem.

Trenér Machálek po tomto utkání celkovou hru defenzivy chválil, na druhou stranu vytýkal bohorovnost v závěru a inkasovaný gól. "Rozebrali jsme si to v pondělí po utkání ještě jednou. Štvalo to trenéra i nás, k tomu ještě přičtěme jeden naštěstí neuznaný gól. Je to škoda," mrzelo Šuryho. "Ono to nebývá jen v Česku, ale ve fotbale obecně, když vedete 3:0, trošku vypnete. Naopak soupeř za toho stavu nemá co ztratit. První poločas byl z naší strany super, druhý už tolik ne."

Ve zmíněném duelu naskočil Šury po boku Michala Šmída, předtím na Žižkově hrál s Petrem Pavlíkem a ještě předtím s Lukášem Kryštůfkem. "Není to problém. Třeba s Kryštym jsme toho hodně odehráli už minulou sezónu, Šmíďák je hodně zkušený fotbalista, má toho hodně za sebou. Nevidím v tom nic složitého. Trenér je na nás stopery v tréninku náročný, což mi nevadí. Na mě je totiž potřeba bič," uznává sebekriticky třiadvacetiletý bek.

Teď do Brna přijede Prostějov s řadou bývalých Zbrojováků v sestavě. "Kluky znám vesměs všechny, ale nehecujeme se. Pro diváky bylo asi atraktivnější derby s Líšní, ale pro nás hráče je možná větší tohle, právě tím, že známe snad půlku kádru Prostějova. Ale nějak zvlášť to neřešíme. Víme, že soupeř má hodně zkušený tým, i když nejzkušenější hráč, Polson, nemůže hrát pro karty. Budou se chtít ukázat, porazili Žižkov, vyhráli v Hradci a remizovali s Jihlavou, to mluví jasně," připomněl Šural poslední výsledky Prostějova.

Brňané ale hrají doma, kde vyhráli pět zápasů v řadě. "Snad to pro nás bude teď výhoda, hrajeme doma dvakrát za sebou. Soustředíme se jen na to, neřešíme reprepauzu ani Pardubice, máme před sebou jen Prostějov a chceme to zvládnout," hlásí Šural, který se v posledních zápasech ujal role dirigenta vítězného pokřiku. "Ten pokřik je moje práce, ještě za trenéra Šustra jsem to dostal za úkol," usmívá se.

další články

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...
Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...