VIDEO: Zbrojováci nazuli brusle a otestovali svoje hokejové dovednosti

VIDEO: Zbrojováci nazuli brusle a otestovali svoje hokejové dovednosti

B r n o - Zbrojováci na sklonku roku tradičně vyměnili brusle za kopačky a v halě na Úvoze oprášili své hokejové dovednosti. V líté bitvě se skóre přelévalo ze strany na stranu, k vidění byly parádní trefy, přesné pasy i technické finesy.

Řada hráčů na konci půlsezóny léčí větší či menší šrámy a hokejové klání tak část Zbrojováků sledovala jen v civilu. Místa na soupisce zaplnili členové realizačního týmu - v mužstvu "modrých" doplnil Lukáše Mageru, Petra Pavlíka, Pavla Halousku a Jirku Flodera kondiční trenér Pepa Mlčuch, masér Lubo Pepich a trenéři Ríša Dostálek a Tomáš Polách.

Ve výběru "červených" pak dělali společnost Pavlu Eismannovi, Janu Sedlákovi, Davidu Krškovi, Kubovi Přichystalovi a Davidu Juráskovi trenér Petr Maléř, fyzioterapeut Ivan Janský a hokejový nadšenec Petr Švancara.

Duel byl od začátku poměrně vyrovnaný a oba týmy se střídaly ve vedení. Řadu šancí zneškodnili gólmani a tak byl boj až do konce otevřený. Zkušeného Eismanna bylo plné kluziště, podobnou roli zastával na druhé straně Ríša Dostálek. "Hokej jsem hrál celkem dlouho a to se nezapomíná. Vždycky chvilku trvá, než se člověk rozbruslí, přece jen možnost si zahrát máme opravdu jen takhle v zimě na konci půlsezóny. Tentokrát jsem neměl výstroj, tak jsem se docela hlídal, vjet v plné rychlosti do mantinelu by byl asi docela problém. Měli jsme ale dohodu, že puky nebudeme moc zvedat, protože bez výstroje bylo kluků víc a takový David Krška hrál dokonce bez rukavic," usmíval se Eismann.

Také u Lukáše Magery bylo hodně vidět, že na bruslích nestojí poprvé. "Ještě v Boleslavi jsme docela hráli, z té doby mám i výstroj. Teď už tolik času a možností není, ale bylo to fajn. Člověka to baví a je radost si zahrát," hlásil vytáhlý útočník, který se také několikrát zapsal mezi střelce.

K výhře to ovšem nestačilo, o dvě branky nakonec zvítězili "červení". "Zítra nás čeká ještě jeden zápas, týmy se asi trochu prostřídají. Někdo nemůže, jiní naopak přibudou," prozradil Eismann.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Druhým letním soupeřem bude Olomouc
A-tým
04.08.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým letním soupeřem bude Olomouc

B r n o - Zbrojovka má před sebou druhý letní přípravný zápas. Ve středu 5. srpna se od 10 hodin...
Jan Moravec: Už aby to začalo! Těším se na sezónu i na fanoušky
A-tým
04.08.2020 | Martin Lísal

Jan Moravec: Už aby to začalo! Těším se na sezónu i na...

B r n o - Jan Moravec má za sebou první den v novém působišti. S týmem absolvoval dva tréninky a...
Prodej permanentek startuje už tento čtvrtek!
Ostatní
04.08.2020 | Martin Lísal

Prodej permanentek startuje už tento čtvrtek!

B r n o – Už se to blíží! Ve čtvrtek 6. srpna v 9 hodin odstartuje prodej permanentních vstupenek....