Z Líšně přichází stoper Hlavica, opačným směrem míří Krška

Z Líšně přichází stoper Hlavica, opačným směrem míří Krška

B r n o - Zbrojovka vítá první potvrzenou posilu. Letní přípravu s týmem zítra zahájí šestadvacetiletý stoper Jan Hlavica, který přestupuje z Líšně. Opačným směrem míří záložník David Krška.

Hlavica v Brně podepsal smlouvu na tři roky, aktuálně se dolaďují administrativní detaily transferu. To platí i pro přestup Davida Kršky, který už s Líšní trénuje od začátku týdne.

V nováčkovské druholigové sezóně odehrál Jan Hlavica 27 utkání (včetně obou derby), drtivou většinu jako kapitán. Jedním gólem trefil v závěru cennou remízu s Pardubicemi. Ve třetí lize nastupoval taktéž za Líšeň, předtím hájil barvy Vyškova, do druhé ligy pomohl Vítkovicím. Odchovanec olomoucké kopané mimo tyto kluby hrál fotbal také při studiu ve Spojených státech.

"Těším se na první trénink. Pauza byla hodně krátká, ale mám před sebou nový klub a novou soutěž, což je velká výzva. Nejdu do neznámého prostředí, z Líšně znám hodně kluků z minulé i předminulé sezóny. A zbytek týmu znám jako soupeře z obou loňských zápasů," uvedl po podpisu Hlavica.

Odchovanec Zbrojovky David Krška působil na Srbské až do juniorky, poté se přes Kroměříž a Líšeň do Brna vrátil. V uplynulém ročníku naskočil do 24 utkání. Proti Jihlavě vstřelil premiérový (a nakonec vítězný) gól, v duelu s Vítkovicemi na podzim zařídil přesným centrem vítěznou trefu Petra Pavlíka.

"Chtěl bych všem poděkovat za super jízdu, kterou jsem ve Zbrojovce mohl zažít, a že jsem si skoro pokaždé mohl zařvat vítězný pokřik. Přeju klukům hodně zdraví, štěstí a vítězství," řekl na rozloučenou David. Kršo, díky i tobě a hodně štěstí na hřišti i mimo něj!

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...