Machálek na startu přípravy: Zůstáváme nohama na zemi

Machálek na startu přípravy: Zůstáváme nohama na zemi

B r n o - Krátká dovolená, krátká letní příprava - a za necelý měsíc se znovu rozhoří prvoligové boje. Po dvou letech i za účasti Zbrojovky. Na startu přípravy se o programu, plánech i kádru rozhovořil trenér Miloslav Machálek.

Trenére, jak náročné bylo přípravu vůbec naplánovat, při té dlouhodobě nejasné situaci?
Máme za sebou poměrně náročné období, dlouho jsme nevěděli, co s námi bude, neznali jsme data. Po grémiu už bylo jasno, mohli jsme plánovat. Chtěli jsme, aby měli kluci alespoň týden volna na odpočinek s rodinami a blízkými. Pak už měli individuální plány.

Neuvažovali jste, že zařadíte do programu i soustředění?
Zvažovali jsme i tuto možnost, byť třeba jen nějaké kratší soustředění. Ale prostor je natolik úzký, že jsme se rozhodli zůstat doma. I díky tomu, že tu máme výborné podmínky a nic nám tu nechybí.

Jaký je rámcový plán přípravy? Zbyde prostor i pro kondiční věci?
Na tak krátké období nás čeká poměrně dost zápasů, chceme být sladění. Samozřejmě ale budeme pracovat i na silové složce, protože na to v uplynulých měsících při tempu zápasů prostoru mnoho nebylo. Kromě klasických tréninků nás tedy čeká i posilovna.

V kabině je několik nových tváří, dozná ještě kádr změn?
Je to pořád otevřené. Koronavirus všechno hodně ovlivnil, hádám, že se moc investovat nebude, doba je složitá. Vedeme řadu jednání, chceme být přichystaní. Přemýšlíme třeba nad kraji obrany, ale nedá se říci, že by byla zrovna velká nabídka leváků beků. A když jsou, je to za přemrštěných podmínek. Nehledáme nikoho do útoku, tam máme dostatečný počet hráčů. Co se týče gólmanů, to beru i na sebe, ale po konzultaci s Martinem Doležalem jsme se rozhodli, že naši gólmani kvalitu mají a jsou schopní jeden druhého podpořit, aby vytvořili vyrovnanou gólmanskou dvojici. A nikde není psáno, že se nebudou střídat. Aktuálně tedy řešíme hlavně kraje. Kroky, které podnikáme, souvisejí s tím, že na můj vkus si soupeři vytvářeli dost gólových příležitostí. Ne snad že bychom inkasovali nadměrně, ale řešíme to. Hlavica i Černín jsou hráči do defenzivy. S Kubou Černínem počítáme, v Líšni ukázal, že jeho výkonnost má stoupající tendenci a budeme rádi, kdyby to pokračovalo. To platí i pro Martina Zikla, trenér Valachovič byl s jeho hrou velice spokojený. Přišli se porvat o šanci.

Hraje při přestupech roli vaše znalost hráčů?
Třeba Honzu Hlavicu znám odmalička, od žáčků. Udělal velký progres a zaslouží si šanci. Nedá se říci, že bych nově příchozí hráče musel znát, spíše si o to musejí říci svou výkonností.

Věříte, že v náročné konfrontaci s první ligou stávající kádr obstojí?
To nám ukáže až soutěž, ale ctím krédo, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Někteří hráči ve druhé lize ukázali, že jsou rozdíloví, tak proč by nemohli být úspěšní v té první? Zůstáváme nohama na zemi, pojďme postupnými krůčky. Dokázali jsme postoupit, teď je potřeba soutěž ubojovat a zachránit. Jednoduché to nebude.

Jaká je aktuálně situace na marodce?
Juraj Kotula začal individuálně, ale v omezeném režimu, nemoc se nevyvíjela dobře. U Lukáše Kryštůfka je to celkem jasné, počítáme s tím, že by mohl být do konce podzimu. Kuba Přichystal je už nachystaný.

Tíží vás obavy z dalšího vývoje ohledne koronaviru?
Je to nepříjemné. Když to sledujete, zase se to zhoršuje… Uvidíme, co bude. Můj názor je ten, že se musíme naučit s nemocí žít.

Díky za rozhovor!

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...