Čerstvý otec Hladík po Slavii: Snad nás bod s lídrem povzbudí

Čerstvý otec Hladík po Slavii: Snad nás bod s lídrem povzbudí

B r n o – Mezi hráče, kteří dostali v utkání se Slavií důvěru od první minuty, patřil i útočník Jan Hladík. A právě on výrazně promluvil do průběhu duelu, když po čtvrthodině hry donutil k „červenému“ faulu hostujícího gólmana Vágnera.

Běžela čtrnáctá minuta hry, Hlavica dlouhým nákopem z vlastní poloviny našel Hladíka a ten vyhrál souboj s dvojicí stoperů Slavie. „Pak jsem se soustředil hlavně na to, abych si stihl píchnout míč podél gólmana. Je škoda, že to byl faul, jinak bych mohl střílet do prázdné brány. Ale i oslabení Slavie nám samozřejmě pomohlo. Je jasné, že soupeř hrál navzdory tomu pořád dobře, bavíme se přece jen o Slavii. Několikrát jsme se mohli prosadit, bohužel to nevyšlo a bereme jen jeden bod, i když jsme chtěli tři.“

Sám Hladík se ocitl v několika dalších zajímavých situacích. V jedné jej na poslední chvíli zastavil Kačaraba, po gólu ale volal především moment z 26. minuty. „To jsme byli gólu asi nejblíže. Pachli mi to dával pod sebe, soustředil jsem se na balon, bohužel mi skočil. Ale měl jsem to vyřešit lépe, protože proti takovému týmu máte třeba jednu, dvě šance. A musíte je proměnit, pokud chcete myslet na úspěch,“ je si vědom autor tří letošních tref.

Po utkání tak měli Zbrojováci rozporuplné pocity. Získali proti Slavii podruhé bod, nicméně dobře věděli, že to je s ohledem na bodové konto v tabulce stále málo. „Je pro nás povzbuzením, že nás Slavia ani jednou neporazila. Ale v tabulce za to máme jen dva body a my je potřebujeme sbírat po třech, abychom se posunuli. A nemůžeme se moc ohlížet na soupeře. Bod nás snad do dubnové série zápasů povzbudí, ztráta na Mladou Boleslav zůstala stejná, takže pořád žijeme. Ale opakuju, musíme už bodovat naplno,“ hlásí sedmadvacetiletý útočník.

Situace, po které byl nakonec vyloučen hostující gólman Vágner, se nakonec zkoumala několik minut. „Je pravda, že šlo konečně rozhodnutí videa i pro nás, ale myslím, že to červená měla být hned. A když už jsme u toho, třeba faul na Ondru Pachlopníka v první půli se nezkoumal vůbec, což nás mrzelo. Dopadlo to, jak to dopadlo, musíme se od té remízy s lídrem odrazit a pokusit se uspět v dalším utkání,“ připomněl Hladík nedělní cestu do Českých Budějovic.

Do bitvy se Slavií vstupoval rodák z Dobšic u Znojma už jako tatínek, v reprezentační pauze se mu narodil syn Kryštof. "Je zlatý, těším se na každý další den. Ten první týden byl úžasný, zatím všechno zvládáme, tak snad to vydrží i nadále," usmívá se novopečený otec.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

V neděli se utkáme s Teplicemi!
A-tým
23.04.2021 | Martin Lísal

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí...
Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...