Spartě se nestřílí branky každý den, raduje se Karel Kroupa

Spartě se nestřílí branky každý den, raduje se Karel Kroupa

B R N O - Blížil se konec prvního poločasu a fanoušci se ještě radovali z čerstvého vedení 1:0. Jejich radost se však před přestávkou ještě vystupňovala, když v 45. minutě zvýšil na 2:0 domácí Karel Kroupa. Právě on se s námi po skvělém vítězném klání, které Zbrojovce definitivně zajistilo záchranu nejvyšší fotbalové soutěže, podělil o své dojmy.

„Po prohře na Dukle jsem říkal, že pro nás všechny – pro fanoušky i hráče, zápas se Spartou vyhrajeme. Někteří lidi si klepali na čelo, i proto jsem rád, že se ta moje slova potvrdila. Byl to ode mě takový impuls směrem do kabiny – abychom si říkali už předem, že Spartu porazíme,” zdůrazňuje zkušený útočník důležitost psychiky před takovým utkáním, jakým souboj s pražským rivalem vždycky je.

Jak Kroupa řekl, tak se také stalo. Zbrojovka Spartu porazila 3:2 a definitivně se zachránila v Gambrinus lize. Důležité utkání ale nebylo procházkou růžovým sadem: „Pár hráčů braly křeče, mě taky. Zažil jsem to po opravdu dlouhé době. Tím spíše jsem rád, že jsme to zvládli. Byla tam od nás obrovská vůle jít za vítězstvím. Přijela Sparta a vítězství proti ní je v Brně takhle důležité odjakživa.”

I když už Zbrojovce naštěstí o záchranu nejde, zbytek sezóny rozhodně nemá v plánu vypustit. Nejprve jsou ale na řadě oslavy záchrany. „Teď máme před sebou další zápas a doufám, že na závěr doma se Slováckem se nám opět podaří takhle dobrý výkon. Vyhráli jsme asi proto, že jsme se na utkání připravili lépe než soupeř, bylo od nás vidět daleko větší nasazení než od nich. To rozhodlo. Jsme zachráněni a o to víc dnešní výhru oslavíme,” prozrazuje střelec druhé brněnské branky. „Jsem za svůj gól hrozně rád, protože proti Spartě se branky moc často nestřílí.”

Jedinou kaňkou na vítězném klání byl jeho konec, kdy se brněnští fandové strachovali o tři body. „Ten konec bychom si měli v kabině nějak rozebrat. Nemělo by se stávat, že pustíme soupeře do hry. Ale aspoň to bylo zajímavé pro fanoušky,” směje se spokojený Karel Kroupa.

další články

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny remizovala s Táborskem
A-tým
14.05.2022 | Daniel Kinc. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny...

B R N O - Derniéru ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si Zbrojovka pro letošní sezónu odbyla v domácím zápase...
U12: Zbrojováci porazili Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojováci porazili Žďár

B r n o - Také žáci kategorie U12 své utkání se Žďárem nad Sázavou zvládli na jedničku. Zvítězili...
U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili ve středu Žďár nad Sázavou. V utkání dokráčeli k...