SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - První reprezentační pauza této sezóny je minulostí, do Brna se už vrátilo všech šest vyslanců ze čtyř různých týmů. Jak se jim dařilo, to zjistíte v následujícím souhrnu!

Obránce Lukáš Endl na poslední chvíli povýšil do výběru U21. V přípravném utkání proti Slovensku (2:0) si připsal premiéru mezi Lvíčaty, odehrál první poločas. V kvalifikaci na Islandu (1:2) zůstal mezi náhradníky.

V týmu U20 zůstal ze Zbrojováků osamocený David Jambor. Na začátku srazu byl svými spoluhráči zvolen jako kapitán a do obou zápasů nastoupil s páskou jako člen základní sestavy. V Rumunsku (0:2) strávil na hřišti 70 minut, zápas s Itálií (1:3) odehrál celý.

Výběr U19 se chystal na kvalifikaci o EURO v belgickém Hasseltu. Do utkání proti Skotsku (2:2) nastoupil Pavel Gaszczyk v základní sestavě, Jiří Hamza a Zdeněk Toman šli do hry po hodině jako střídající. Proti domácí Belgii (1:3) si role prohodili. Toman s Hamzou odehráli celý zápas, druhý jmenovaný dohrával jako kapitán. Gaszczyk šel na hřiště v 65. minutě.

Jako první se do Brna vrátil Daniel Švancara, jehož tým U17 sehrál dva přípravné zápasy v Německu. Proti dorostencům Fürthu šel do hry v 60. minutě a dvěma góly pomohl k výhře 6:0. S Norimberkem (5:3) hrál v základní sestavě a skóroval jednou.

další články

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě
A-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě

B r n o - Nová sezóna startuje! Prmeiéra nás čeká na hřišti Jihlavy, zápas uzavírá program úvodního...
Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice
B-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice

B r n o - Brněnská rezerva zůstává v přípravě na novou sezónu i nadále stoprocentní. Ve třetím...
Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr
A-tým
19.07.2024 | Martin Lísal

Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr

B r n o - Je mu sice teprve dvacet let, jehoživotopis je nicméně poměrně pestrý. Lucas Kubr se dnes...